Evinde Bayram Misafiri Ağırlayacak Olanlara Öneriler

Evinde Bayram Misafiri Ağırlayacak Olanlara Öneriler

436

Şeker Bayramı’na sayılı günler kaldı. Misafirlerinizi layığıyla ağırlamak için önerilerimizden faydalanın.

“Nerede şimdi o eski güzel bayramlar?” diye hayıflananlardansanız, Şeker Bayramı ’nda o nostaljik günleri yeniden yaşatmak sizin elinizde. Bayramlaşmaya gelen misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlamak için tüyolarımızdan fikir alabilir ve bu özel günü unutulmaz kılabilirsiniz. Ayrıca Bayram Sofranızı Süsleyecek 3 Pratik Tatlı yazımız leziz bir sofra hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Kalabalık davetler

Çok fazla sayıda davetlinin katılacağı bir bayram yemeği vermek için eviniz müsait değilse, yemek masanızı açık büfe gibi kullanabilirsiniz. Sunacağınız yemekleri, içecekleri ve tabak, çatal, bıçak, bardak gibi gereçleri masaya yerleştirebilirsiniz. Bu sayede kim nerede oturacak ve nasıl yemek yiyecek sorununa pratik bir çözüm bulmuş olursunuz. Ancak misafirlerinizin rahat edebilmesi için zigon gibi küçük sehpalar ayarlamayı ihmal etmeyin.

Küçük detaylar

Misafirlerinizi bayramda en iyi şekilde ağırlamak için güzel bir yemek hazırlamanız yeterli değil. Küçük dokunuşlarla misafirlerinizin hem karnını hem de göz zevkini doyurabilirsiniz. Örneğin içi su dolu bir sürahinin içine atacağınız birkaç küçük limon dilimi ya da limonata servis ederken, bardağın kenarına iliştireceğiniz taze nane yaprakları sizi her detayı düşünmüş bir ev sahibi yapar.

Harçlıkları unutmayın

Kendi çocukluğunuzu bir düşünün. Bayramlarda gerçekten bayram ederdik. Bir sürü şekerleme ve çikolatanın yanı sıra verilen bayram harçlıkları hayalimizdeki oyuncağı almak için özenle biriktirilirdi. Çocukluğunuzda yaşadığınız bu heyecanı şimdi ailenizin yeni üyelerine yaşatmanın tam sırası. Rengarenk mendiller ve şekerlerle hazırlayacağınız küçük keselerde miniklerin harçlıklarını verebilirsiniz.

Kahve keyfi

Bayram ziyafetinin olmazsa olmazlarından Türk kahvesini farklı bir şekilde sunmaya ne dersiniz? Düz beyaz ya da krem renginde fincanlar alın. Porselen kalemleri ile bu fincanların üstüne her misafirin adını yazın, bir de şekersiz, orta, şekerli olmak üzere yanlarına tik atabilecekleri seçenekleri sunun. Bu sayede hem kahveleri karıştırmamış olursunuz hem de misafirlerinize eğlenceli bir sunum yapmış olursunuz.

Oyun alanı

Misafirlerinizin çocukları bir noktadan sonra büyüklerin sohbetinden sıkılıp mızmızlanmaya başlayabilir. Onların da en az sizler kadar keyifli vakit geçirmesi için evin bir odasına ya da salonun bir köşesine onlar için küçük bir oyun alanı organize edebilirsiniz. Hem kız hem de erkek çocukların beraber oynayabileceği lego, Jenga ya da Tabu gibi kutu oyunları alabilir ve onların da unutulmaz bir gün geçirmelerini sağlayabilirsiniz.