GittiGidiyor’dan Seçtik: Evde Karaoke Yapmak İsteyenlere Özel

GittiGidiyor’dan Seçtik: Evde Karaoke Yapmak İsteyenlere Özel

522

İsterseniz tek başınıza, isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte karaoke yaparak eğlenceli saatler geçirmeniz için öneriler.

Şarkı söylemek, bizi mutlu ediyor. Evde yalnız kaldığınızda siz de müziği son ses açıp en sevdiğiniz şarkılara eşlik ediyorsanız, bir dönem oldukça popüler olan karaokeye hayatınızda yeniden yer açmaya ne dersiniz? DVD oynatıcılarla uyumlu, bluetooth bağlantısı sayesinde kolayca kullanabileceğiniz kablosuz mikrofonlar ve online karaoke uygulamaları ile bu keyfi istediğiniz her an, her yerde yaşayabilirsiniz. Şarkı listelerinden uygulamalara, temalı parti önerilerinden ihtiyacınız olan cihazlara sizler için karaoke dünyasını araştırdık.

Evinizde karaoke eğlencesi


Eskiden evde karaoke yapmak için özel cihazlara ihtiyaç duyardık. Hatta bu yüzden bir dönem, farklı temalara sahip odalarıyla dikkat çeken karaoke barlar gençler arasında oldukça revaçtaydı. Şimdiyse bir DVD oynatıcı ve bluetooth bağlantılı bir mikrofon bu eğlenceyi evinizde yaşamanız için yeterli.

Şarkı listeleri


Karaoke için kendiniz özel bir müzik listesi hazırlamak istiyorsanız, internetten indirmek istediğiniz şarkının adını yazıp yanına da karaoke diye eklemeniz yeterli. Karşınıza birçok site çıkacak. Bu siteler arasından bazıları ücretli olmak üzere dilediğiniz her şarkının karaoke versiyonuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca Abba’dan Michael Jackson’a, Barış Manço’dan arabeskin krallarına birçok farklı müzik türü için hazırlanmış karaoke DVD’lerinden de satın alabilirsiniz.

Parmağınızın ucunda


Akıllı telefonlarımız bize sınırsız eğlenceyi sunmaya devam ediyor. Kendi kendinize şarkı söyleyip kaydedebileceğiniz uygulamaları telefonunuza indirebileceğiniz gibi, bilgisayarınız üstünden de karaoke yapabilirsiniz. Karaoke mikrofonlarından bluetooth ve hoparlör özelliği bulunanlardan birine sahip olmanız yeterli. Bluetooth aracılığıyla telefonunuzla bağlantı sağladığınız mikrofon internetten başlattığınız karaoke videosunun sesini kendi hoparlöründen veriyor. Ayrıca birçok mikrofonun ses efekti ayarları da bulunuyor. Şarkıya uygun ses tonunu bu efektleri kullanarak elde edebilirsiniz.

Temalı partiler


Eğer müziği seviyorsanız, evinizde karaokenin gecenin yıldızı olduğu temalı özel bir parti düzenleyip arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Örneğin Elvis Presley gecesi düzenleyip evinizin dekoruna 50’li ve 60’lı yılların retro ve rock’n roll ruhunu yansıtabilir, gelen davetlilerden de o döneme uygun giysiler giymelerini isteyebilirsiniz. Ayrıca geniş vatkalı, rengarenk taytlı, deri ceketli 80’ler ruhunu da Grease teması ve müzikleriyle partinize taşıyabilirsiniz.

Uygulamalar

Kendi kendinize telefonunuzda karaoke keyfi yaşamak ve hatta sesinizi dinleyerek eğitmek için son zamanların en popüler olan uygulaması Smule’u akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Mikrofonlu kulaklığınızı telefonunuza bağlayarak çok daha kaliteli bir ses de elde edebildiğinizi eklemeden geçmeyelim. Smule dışında kendi kendinize ya da arkadaşlarınızla birlikte karaoke yapabileceğiniz diğer uygulamalar ise StarMaker, Fusic ve Red Karaoke.