En Yeni 7 Kutu Oyunu

En Yeni 7 Kutu Oyunu

4936

Hayal gücünüzü ve strateji yeteneğinizi geliştirmeye hazırsanız, birçoğu ödüllü olan en yeni kutu oyunlarıyla tanışın.

Evinizde belki de en güzel yapılacak şeylerden kutu oyunu oynamak olabilir. Strateji ve rekabet rüzgârları estiren, bir yandan da çok eğlenceli olan kutu oyunları dendiğinde tabii ki aklımıza ilk olarak Monopoly, Tabu, Scrabble, Trivial Pursuit gibi oyunlar geliyor, ama bu klasik oyunların yanı sıra hem strateji yeteneğinizi geliştireceğiniz hem de zekânızı konuşturacağınız birçok kutu oyunu bulunuyor. Son zamanların en iyi ve en yeni oyunlarından dilediğinizi seçin ve eğlenin. Ayrıca gerçek bir oyun tutkunuysanız, Nostalji Sevenler için GittiGidiyor’dan Sayın Alınabilen 15 Oyun Konsolu yazımızın da sizi çok heyecanlandıracağına eminiz.

Star Wars: The Card Game

Eğer bir Star Wars hayranıysanız, iki kişi oynanan bu kart oyunu yeni favoriniz olabilir. Orijinal üçlemenin karakterlerinin başrolü aldığı bu oyunda iyilerin mi, yoksa kötülerin mi tarafında olacağınıza karar verin ve ona göre stratejinizi geliştirerek rakibinizi bozguna uğratın. Oyunun amacı ise rakibinizin kartlarını devre dışı bırakarak onu yenmek. Oyun İngilizce olduğu için en azından orta seviyede bir bilgiye sahip olmanız gerektiğini not düşmekte fayda var.

Game of Thrones: The Trivia Game

İsminden de anlaşılacağı üzere bir bilgi oyunu ile karşınızdayız ve konusu Game of Thrones . Herkesi ekran başına kilitleyen, kitapları yok satan bu eserin oyununda konuya ne kadar hakim olduğunuzu ölçüyorsunuz. İki ve daha fazla kişinin oynayabileceği bu oyunda savaş ve strateji yerine bilgeliğiniz konuşuyor olacak. Orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmanız yeterli.

Terraforming Mars

2016 yılının en iyi strateji oyunu seçilen Terraforming Mars ’ta çeşitli stratejiler geliştirerek bir şirketi yönetiyorsunuz. Proje kartlarını kullanarak üretimi artırıyor, şehir ve yeşil alanları bir bir haritaya yerleştiriyorsunuz. Amaç, kızıl gezegen Mars’ı yaşanabilir bir yer haline getirmek. Beş kişiye kadar oynanabilen heyecanlı oyunlardan biri.

Cranium Dark

En sevilen kutu oyunlarından Cranium’u büyük ihtimalle daha önce oynamışsınızdır. Şimdi onun hakkında bildiğiniz her şeyi unutun, çünkü Cranium Dark size sıra dışı bir eğlence sunuyor. Bu oyunda tek yapmanız gereken seçtiğiniz kartı aksiyon kartında yazdığı şekilde anlatıyor olmak. “Çok kolay” diyorsanız, tahmin ettiğinizden çok daha fazla sizi zorlayacağını şimdiden söyleyelim. Yaratıcılığınızı konuşturmaya hazır olun.

Monopoly Fortnite

Sanal dünyada hayatta kalma oyunu olan ve dünya çapında milyonlarca kişinin oynadığı Fortnite’ın Monopoly versiyonu bu oyunu sevenlere çifte keyif yaşatıyor. Fortnite’ın kurallarından ilham alınarak tasarlanan Monopoly Fortnite ’ta oyuncular para yerine sağlık puanı kazanıyorlar. İki ila yedi kişi arasında oynanabilen, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız en eğlenceli oyunlardan biri diyebiliriz.

Ticket to Ride Europe

Toplamda 30’dan fazla ödüle layık görülen bu oyun adından da anlayacağınız üzere bir seyahat oyunu. Avrupa’da tur atarken, tren istasyonları ve tüneller inşa ediyor, feribot bağlantıları kurabiliyorsunuz. Bu sayede Avrupa’nın bütün demiryolu hatlarının kontrolünün sizde olmasını hedefliyorsunuz.

7 Wonders

7 Wonders 2011 yılında en iyi kutu oyunu ödülünün yanı sıra 40’dan fazla uluslararası ödülün sahibi olan adı gibi harika bir oyun. Efes, Olimpos, Babil gibi antik dönemin en güçlü ve etkileyici yedi şehrinden birini yönetiyorsunuz. Ticaretten kültürel yapıya şehrinizi geliştirirken, rakiplerinizin stratejilerine göre konum alarak onları yenmeye çalışıyorsunuz.