GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 5 Kameralı Drone

GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 5 Kameralı Drone

9378

Teknolojiyi eğlenceyle buluşturan kameralı drone’ların tadını çıkarmaya hazır mısınız?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen drone’ların her geçen gün bir üst sürümünün piyasaya sürülmesiyle bu tutku uzun bir süre daha devam edeceğe benziyor. Çocukluğunda uzaktan kumandalı arabaların hayranı olanların büyüyünce elinden bırakamadığı drone’lar hem eğlence amaçlı hem de profesyonel çekimler için kullanılabiliyor. Gezdiğiniz yerlerin kuşbakışı görüntülerini elde edebileceğiniz gibi yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacak videolar da çekebilirsiniz. Ayrıca ilk defa drone alacaksanız, Drone Satın Almak İsteyenlere Tavsiyeler yazımızdan da yararlanabilirsiniz. İşte entegre kameralarıyla dikkat çeken en iyi kameralı Drone’lar.

LH-X21


Bu drone’un en büyük özelliği hem havada hem de karada gitmesi. Uzun mesafe kontrol sistemi, üç farklı hız modu, geri çağırma ve otomatik dönüş özelliklerinin yanı sıra wifi kameralı. Led ışıkları da olan bu modelin uçuş süresi 8-10 dakika, kontrol mesafesi ise 100 metre. Bu ürünün en büyük avantajlarından biri ise yedek pervaneler ile veriliyor olması.

Yuneec Typhoon H


Altı kanatlı bu model, 360 derece hareket edebilen kamera sistemi ve katlanabilir iniş takımıyla dikkat çekiyor. Sadece eğlence amaçlı değil, profesyonel çekimler için de kullanabileceğiniz bir drone. Yaklaşık 22 dakika uçuş süresine sahip kontrol mesafesi ise 1,5 KM’ye kadar uzanabiliyor. Entegre kamerası 4K video çekimi ve 12 mp fotoğraf çekimine olanak tanıyor. Kanatları katlandığı için taşıması da oldukça kolay.

Blade Glimpse FPV


HD kameralı Blade Glimpse FPV , küçük boyutlu olmasından ötürü hem kapalı hem de açık alanda rahatlıkla kullanılabilen drone’lardan. Sahip olduğu “Safe mode” sayesinde güvenli ve dengeli bir uçuş sağlar. 720p kalitesinde videolar çekebilmenizi sağlayan kamerasının yanı sıra akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde kamerayı canlı olarak takip edebilme imkanına da sahipsiniz.

Eachine E55 RTF Mini


Cep boyu diyebileceğimiz bu drone modeli 6,5 cm genişliği ile her yere kolaylıkla taşıyabileceğiniz türde. Akıllı telefonlar üstünden wifi desteği sunan Eachine E55 RTF, hem kendi kontrol kumandası hem de akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üstünden kontrol edilebiliyor. 6 ila 8 dakika arasında kesintisiz uçuş özelliğine sahip.

Silverlit Spy Racer


Yaklaşık 8 dakikalık kesintisiz uçuş özelliğine sahip olan Silverlit Spy Racer , fotoğraf ve video çekimine uygun entegre kamerasının yanı sıra uzaktan kumanda kapandığında veya menzil dışında olduğunda otomatik iniş özelliğine sahip. Ayrıca dört yedek pervanesinin bulunması büyük avantaj, çünkü genelde drone’ların yedek parçalarını bulmak pek kolay olmuyor.