Cadılar Bayramı’na Özel: İzlenebilecek En İyi 8 Film

Cadılar Bayramı’na Özel: İzlenebilecek En İyi 8 Film

611

Cadılar Bayramı’nda izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri karşınızda.

31 Ekim Cadılar Bayramı ’na özel birçok kostümlü parti düzenleniyor ama “Evimde arkadaşlarımla korku filmi gecesinin tadını çıkaracağız” diyorsanız, işte karşınızda gerim gerim gerileceğiniz, IMDB’de yüksek puanlara sahip en iyi korku filmleri.

The Conjuring (Korku Seansı)

Bazı korku filmleri vardır ki daha başlamadan ekranda beliren kısa bir yazıyla sizi germeye başlar. İşte The Conjuring ’in açılışındaki “Gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır” yazısı size gerilim dolu anları ilk dakikadan aşılamış oluyor. Doğaüstü olayları inceleyen Ed ve Lorraine çiftinin yaşadıkları sizi uykusuz bırakacak türde.

Get Out (Kapan)

Bu yılki Akademi Ödülleri’nde En İyi Özgün Senaryo ödülünü kazanan Get Out ’ta size “böö” yapan öcüler yok, ancak psikolojik açıdan bütün kaslarınızın kasılmasına neden olacak kadar sizi gerecek bir film. Sevgilisi Rose’un ailesiyle tanışmak için evlerine giden Chris, nasıl psikopatça bir tuzağın içine düştüğünü anladığında, o evden kurtulması hiç de kolay olmayacak.

It (O)

Çocukluğunuzdan beri palyaçolardan korkuyorsanız, nedeni büyük bir ihtimalle It olabilir. Stephen King ’in kült eserinden beyazperdeye yeniden uyarlanan bu filmde, korkuyu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

The Purge (Arınma Gecesi)

Herkesin her türlü suçu işlemesinin mubah olduğu ve cezasının olmadığı bir gece hayal edin. İnsanoğlunun içindeki caniliğin sınırlarını zorlayan, zaman zaman “Yok artık bu kadar da olmaz” dedirten sahneleriyle The Purge serisi, Cadılar Bayramı’nda mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.

Bunu da okuyun: Cadılar Bayramı Kutlaması İçin 13 Yaratıcı Fikir

Korku, gizem ve sihir… Evinizin dekorundan hazırlayacağınız yemeklere kadar 31 Ekim’de Cadılar Bayramı’nı bütün heyecanıyla yaşamaya ne dersiniz?

The Village (Köy)

Söz konusu Shyamalan olunca akan sular durur. 2004 yapımı The Village , etrafı ormanla çevrili, izole bir kasabada geçiyor. Bu ormanda birtakım yaratıkların yaşadığına dair köyde bir söylenti vardır, ancak herkes kendi sınırını bildiği sürece tehlike yoktur. İşte bu sınırı aşan Lucius Hunt’ın ormana girmesiyle işler karışır.

Insidious (Ruhlar Bölgesi)

Cadılar Bayramı gecesini devam filmleri de yapılmış olan başarılı bir korku serisiyle geçirmek istiyorsanız, listenizin en üst sıralarında yer alması gereken bir film Insidious . 2011 yılında hasılat rekorları kıran film, üç çocuklarıyla birlikte yeni bir eve taşınan Josh ve Renai çiftinin başına gelenleri konu ediniyor.

The Others (Diğerleri)

Nicole Kidman ’ın başrolde yer aldığı The Others , 2001 yılında vizyona girdiğinde oldukça ses getirmişti. Muazzam senaryosu, şaşırtıcı sonu ile dikkat çeken filmin en güzel tarafı ise ters köşe olması.

A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)

2018 yapımı A Quiet Place , bu yıl vizyona girmiş olan gerilim-korku filmi kategorisindeki en iddialı yapımlardan. Başrolünde Emily Blunt ’ın yer aldığı filmde, sakin ve oldukça “sessiz” bir hayat süren ailenin sessizliği bozulduğu anda başlarına gelenler anlatılıyor.