Cadılar Bayramı’na Hazırlık: Evde Kendiniz Yaratabileceğiniz 6 Fikir

Cadılar Bayramı’na Hazırlık: Evde Kendiniz Yaratabileceğiniz 6 Fikir

Balkabakları, örümcekler, hayaletler… Cadılar Bayramı için yaratıcılığınızı konuşturmaya hazırsanız, başlayalım.

Yılın belki de en renkli günlerinden biri için geri sayım başladı. Her yıl 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı , her geçen sene ülkemizde daha çok ilgi görüyor. Konseptle uyumlu düzenlenen partiler ve etkinlikler şehre adeta karnaval havasını taşıyor. Eğer bu Cadılar Bayramı’nda evinizde bir parti vermeyi düşünüyor ya da dekorasyona küçük dokunuşlar eklemek istiyorsanız, evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz yaratıcı önerilerimizden fikir alabilirsiniz. Daha fazla fikir için Cadılar Bayramı Kutlaması İçin 13 Yaratıcı Fikir yazımızdan da ilham alabilirsiniz.

Sıra dışı kabaklar

Ancak size bambaşka bir önerimiz var. Bu yıl kabakları olduğu gibi kullanmak yerine onları siyah ve beyaz renklerde boyamaya ne dersiniz? Turuncuların hakim olduğu klasik bir konsept yerine yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz ve gayet cool görünen bu fikri uygulayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan siyah ve beyaz renklerde sprey boya. Eğer isterseniz, simsiyah boyayıp üstüne altın yaldızlı bir boyayla hayalet suratları da çizebilirsiniz.

Korkunç balonlar

Balkabaklarına bir alternatif olarak evinizi Cadılar Bayramı için dekore ederken balonları kullanabilirsiniz. Turuncu, siyah ve beyaz renklerdeki balonları helyum gazıyla doldurduktan sonra üstlerine dilediğiniz hayalet suratlarını ya da örümcek gibi konsepte uygun figürleri gazlı kalem ile çizip boyayabilirsiniz. Altlarına küçük birer ağırlık koyarak tavana uçmalarını önleyebilirsiniz.

Yarasaların işgali

Evinizdeki bir köşeyi Cadılar Bayramı konseptine uygun olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan kuru dallar ki sonbahar mevsiminde olduğumuzu düşünürsek, dalları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ardından gerisi biraz el becerinize kalıyor. Öncelikle bir yarasa şablonu çıkarın ve kesin. Sonra siyah elişi kağıtları ya da karton üstüne bu şablonu yerleştirerek yarasaları kesip çoğaltın. Son olarak güçlü bir yapıştırıcıyla kuru dalların üstüne yapıştırın.

Mesajınız var

Duvarınızda asılı olan aynaya sanki bir hayaletten not bırakılmış hissi vermeye ne dersiniz? Bunu yapmak tahmin ettiğinizden çok daha kolay. Önce yazmak istediğiniz kelimenin harflerini bir gazete kağıdının üstüne çizip makasla kesin. Ardından harfleri aynanın üstüne hafifçe tutturun. Son olarak aynanın üstünden mat görünüm veren makyaj sabitleyici sprey ile geçin ve dikkatlice gazete kağıtlarını çıkarın. Ve “Boo!”.

Sürprizli buzlar

Eğer evde Cadılar Bayramı partisi verecekseniz, gelen misafirlerinizi bir anlığına da olsa korkutacak olan sevimli bir fikrimiz var. Buzluğa buzlukları yerleştirmeden önce içlerine küçük plastik örümcekler ya da gözler koyun, ardından üstüne suyu ekleyin ve dondurucuya yerleştirin. İçeceklerin içine atacağınız bu buzlar eridikten sonra bir anda bardağın içinde bir örümcek belirmesi an meselesi. Biraz hain ama bir o kadar da eğlenceli bir fikir, ne dersiniz?

Leziz örümcekler

Mutfağa ve yemek yapmaya meraklıysanız, sadece evinizin dekorasyonuna değil, yaptığınız yiyeceklere de Cadılar Bayramı konseptini taşıyabilirsiniz. Kurabiyelerin üstüne çikolata topları yerleştirip örümceğin gövdesini oluşturabilir, ardından da hazırladığınız çikolata sosunu krema torbası yardımıyla örümceğin bacaklarını çizmek için kullanabilirsiniz. Afiyet olsun!