Cadılar Bayramı Kutlaması İçin 13 Yaratıcı Fikir

Cadılar Bayramı Kutlaması İçin 13 Yaratıcı Fikir

main

Korku, gizem ve sihir… Evinizin dekorundan hazırlayacağınız yemeklere kadar 31 Ekim’de Cadılar Bayramı’nı bütün heyecanıyla yaşamaya ne dersiniz?

Hollywood filmlerini izleye izleye aklımıza kazınan Cadılar Bayramı’nı özellikle son yıllarda biz de aynı coşkuyla kutlamaya başladık. Cadılar Bayramı demek, birbirinden eğlenceli kostümlü partiler demek. Her yıl 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı için siz de özel bir parti düzenlemeyi düşünüyorsanız, pratik ve ilginç fikirlerimize göz atmanızı öneririz.

Kopmuş parmak sosisler


Hazırlayacağınız yemeklere birkaç küçük dokunuş yaparak Cadılar Bayramı’nın havasını yakalayabilirsiniz. Bunun en kolay yollarından biri sosislere kopmuş parmak havası vermek. Tek yapmanız gereken bıçakla sosisin bir tarafına tırnak görünümü verecek küçük bir kesik atmak.

Mozzarella ile oyulmuş gözler

Cadılar Bayramı sofranıza yuvalarından oyulup çıkartılmış gibi görünen birbirinden lezzetli gözler koymaya ne dersiniz? Mozzarella peynirlerini yuvarlak kesip ortalarına halka halka doğranmış yeşil ve siyah zeytinlerden yerleştirerek göz havası verebilirsiniz.

Peynirden süpürge

Dil peynirlerini kürdandan daha büyükçe olan tahta şişlerin ucuna bağlayıp cadı süpürgelerinizi sofranıza taşıyabilirsiniz.

Kokteyl isimleri

Evinizde vereceğiniz Cadılar Bayramı partisinde hazırladığınız içeceklere Kont Drakula, Frankeştayn, Mr. Hyde gibi isimler vererek özel bir içecek menüsü hazırlayabilirsiniz.

Tatlı iskeletler


Uzun ince dikdörtgen şeklinde kurabiyeler hazırladıktan sonra üstüne kremayla iskelet figürleri çizebilirsiniz ve hatta şans kurabiyelerinden ilham alıp bunun Cadılar Bayramı’na özel versiyonunu da yapabilirsiniz.

Örümcek ağları

Evinizin dekorasyonu için birçok yaratıcı fikir var, ancak örümcek ağları olmazsa olmazlar arasında. İsterseniz evinizin bir duvarına çiviler çakıp ipleri arasından geçirerek sanatsal bir örümcek ağı yapabilirsiniz. Vaktiniz yoksa ya da çivi çakmakla uğraşmak istemiyorsanız, siyah elektrik bantlarını ağ gibi birbirine yapıştırarak kapı kirişlerine, tavanların köşelerine yerleştirebilirsiniz.

Loş ışıklar

Söz konusu Cadılar Bayramı partisiyse ve işin içinde korku varsa, evde loş bir ortama ihtiyacınız olduğu kesin. Boş şarap şişelerinin üstüne mumlar yerleştirip onları şamdan olarak kullanabilirsiniz. Şişenin etrafından akan mumlar istediğiniz dekoratif havayı da size verir. Ayrıca balkabağı mumluklar yerine evinizdeki boş kavanozları turuncu elişi kâğıtlarıyla kaplayabilir, üstüne de siyah kâğıttan göz ve ağız yaparak kendi mumluklarınızı yapabilirsiniz.

Parti davetiyesi

Cadılar bayramı partisi düzenleyecekseniz, hazırlayacağınız davetiye ile işin içine biraz gizem katabilirsiniz. Bir seri katilin bıraktığı şifreli mesajlardan ilham alıp davetiyeleri gazete ve dergilerden kestiğiniz harflerle hazırlayabilirsiniz.

Balkabağı yoksa portakal var


Cadılar Bayramı’nın sembolü haline gelen balkabakları partinizin olmazsa olmazlarından biri. Ancak balkabağı bulamadıysanız ya da onu kesip biçecek zamanınız yoksa hazır mevsimi de gelmişken mandalina ve portakalları kullanabilirsiniz. Meyvelerin üstüne siyah keçeli kalemle o meşhur balkabağı suratını çizebilir ve irili ufaklı tatlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Balkabağından kâse

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamak, gelen davetlileri şaşırtacak farklı dokunuşlar yapmak istiyorsanız, size harika bir önerimiz var. Hazırladığınız Punch ya da meyve kokteylini bir sürahi içine koymak yerine, bir balkabağını ortadan ikiye bölüp, içini oyup kâse haline getirebilirsiniz. İçeceklerin servisini bu harika kaseden yapmak çok eğlenceli olacak!

Bunu da okuyun: Biraz Hayal Gücü, Biraz Cesaret, Biraz da Sihir
Konumuz Cadılar Bayramı değil. İyiler ile kötüler arasındaki savaş da değil. Aslında tamamen moda. Tabii, neresinden baktığınıza bağlı olarak…

Bir doz vişne suyu

Enjektörlerin içine rengârenk shot’lar ya da vişne suyu koyarak servis yapabilirsiniz. Masanızın dekorasyonunda içinde kan varmış hissi yaratan bu enjektörler hoş birer detay olacak.

Sihirli ayna

Parti alanına çeşitli aynalar asabilir ve bu aynaları siyah sprey boyayla çok yoğun olmadan boyayabilirsiniz. Böylece bir davetli aynanın önünden geçerken, karanlık ve belli belirsiz kendi yansımasını görür. İşin içinde biraz korku olması hiç de fena fikir değil, değil mi?

Kuru buzsuz olmaz

Kuru buzun etrafa yaydığı duman efekti partinizin olmazsa olmazlarından olacak. Kuru buz stoğu yapmayı unutmayın. Bunları kapların içine yerleştirip evin çeşitli köşelerine koyabilir ve esrarengiz bir hava yaratabilirsiniz.