Burçlara Göre Hediye Rehberi: Akrep Burcu İçin Seçtiklerimiz

Burçlara Göre Hediye Rehberi: Akrep Burcu İçin Seçtiklerimiz

Gizemli ve güçlü karakteriyle dikkat çeken akrep burcundaki yakınınız için en güzel hediye önerileri.

Burçlar kuşağının belki de en güçlü ama bir o kadar da duygusal olan karakteridir Akrep burcu . Hem kadını hem de erkeği oldukça zeki ve tutkuludur, ama aynı zamanda da sahiplenicidirler ve hükmetmeyi severler, bazen de kindar yapıları kendini gösteriverir. Akrep burcundaki bir yakınınıza hediye alırken, onların bu şahsına münhasır karakterine uygun olacak türde olmasına özen gösterin. Özellikle onların gizemli tarafına hitap eden hediyelerin oldukça hoşlarına gideceğine eminiz. 23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında doğmuş olan Akrep burcundakiler için daha fazla hediye önerisi almak isterseniz, Akrep Burçlarını Mutlu Edecek 30 Hediye yazımızdan da fikir alabilirsiniz.

Karakterlerini tamamlayan aksesuarlar


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Akrepler gizemlidirler. Bu yüzden büyük güneş gözlükleri , iddialı şapkalar ve fularlar onların bu gizemli kişiliğini tamamlayan en güzel aksesuarlardır. İnsanlarda kim olduklarına dair merak uyandırmayı severler. O yüzden stillerinin vazgeçilmezidir bu tür aksesuarlar. Ancak gidip büyük pembe bir gözlük de almayın, onların karanlık tarafına vurgu yapacak bordo, siyah gibi koyu renkleri tercih edin. Havalar serinlemeye başlamışken, trençkot da güzel bir hediye alternatifi olabilir.

Gerilim filmleri ve romanları


Kült yapımlar arasına girmiş klasik korku filmlerinden bir seri hediye edebileceğiniz gibi Agatha Christie ya da Edgar Allan Poe ’nun romanlarını da hediye olarak düşünebilirsiniz, çünkü Akrep burcundakiler suç hikayelerine ve korku filmlerine bayılırlar. Karanlık sanatlara dair meraklarından ötürü tarot destesi alabilir ve yeni bir uğraş edinmelerini sağlayabilirsiniz.

Rahatlamalarına yardımcı olun


Akreplerin pek kolay kişilikler olmadığını söylemiştik; bu sadece çevreleri için değil kendileri için de zaman zaman zorlu olabilir. Özel dünyalarını adeta bir sır gibi içlerinde yaşarlar, buna bütün dert ve sıkıntıları da dahildir. Her ne kadar belli etmemeye çalışsalar da onların sıkıntılı veya gergin olduklarını anlayabilirsiniz. İşte böyle anlarda rahatlamalarını sağlayacak olan bir masaj ya da spa kürü etkili olabilir. Spor da enerjilerini dışarı vurmalarına yardımcı olduğu için ilgilendikleri spora dair bir hediye de alabilirsiniz. Bu tür aktivitelerle kafalarını rahatça boşaltırlar.

Tarzlarına uygun dekoratif objeler


Gizemli dünyasını evinin dekorasyonuna da yansıtan Akrep burcu yakınınıza ahşaptan bir satranç takımı alabileceğiniz gibi geceleri loş ve çekici bir ortam yaratmaları için mumluklar da alabilirsiniz. Sanata olan ilgilerinden ötürü tablo gibi sanat objeleri de hoşlarına gidebilir. Onların elegan stilini evlerine yansıtmalarını sağlayacak her türlü dekoratif objenin hoşlarına gideceğine eminiz.

Kozmetik dokunuşlar


Dikkat çekici karakterlerini biraz ağır olarak tanımlayabileceğimiz odunsu ve şekerli kokuların hakim olduğu parfümleri tercih ederek desteklerler. Ayrıca koyu kırmızı tonlarda bir ruj veya gözlerini daha da esrarengiz gösterecek bir far paleti de hoşlarına gidecek hediye alternatifleri olabilir.