Burcunuza Göre Hobinizi Seçin

Burcunuza Göre Hobinizi Seçin

1739

Burcunuza en uygun hobiyi seçip boş zamanlarınızı eğlenerek geçirin.

Yeni yıl için kendinize muhtemelen birçok hedef koydunuz. Kariyerinizde yükselmek, güzel bir ilişki yaşamak… Bunlar birçoğumuzun dileği, ancak yeni yılda kendinizi daha mutlu hissetmek için yeni bir uğraş edinmeyi hiç düşündünüz mü? Kendinize yatırım yapmanın, zamanı lehinize çevirmenin ve kendinizi şımartmanın yolu yeni bir hobiyle uğraşmanızda saklı. Her bir burcun karakterini göz önünde bulundurarak belirlediğimiz hobilerle hayatınıza keyif ve eğlence katın.

*

Koç – Kaya tırmanışı

Koçların enerjilerini en iyi yönlendirebilecekleri hobilerden biri olan kaya tırmanışı , hem adrenalin duygusunu hem de koordinasyon ve kas gücünü yaşamanıza olanak tanıyor. Öncü kişiliğiniz için ideal. Hadi beklemeyin, tırmanış salonlarını araştırmaya başlayın.

Boğa – Koleksiyon

Sosyal medya ve blogların hakimiyetini kurduğu bir çağda yaşarken, size vereceğimiz bu fikri ilk başta yadırgayabilirsiniz. Kendi koleksiyon defterinizi hazırlamanın tam zamanı! Yeni yılın ilk günlerinden itibaren sizin için anlamı, önemi olan her şeyi bu defterde toplayın. Sinema biletlerinden fotoğraflara… Çok eğleneceğiniz kesin!

İkizler – Yemek yapmak

Çoğu kişi sizi aşırı sosyal ve enerjik biri olarak tanısa da mutfağa ve yemek yapmaya düşkün bir tarafınız olduğunu onlara gösterme zamanı. Farklı tarifleri sevdiklerinizle paylaşmanın mutluluğunu yaşamanın yanı sıra yemek yapmanın sizi sakinleştirdiğini fark edeceksiniz

Yengeç – Kaligrafi sanatı

Koleksiyon defteri hazırlamaktan çok daha ilginç gelmiş olabilir size. Nostaljiyi seven Yengeçler el becerilerini geliştirip sergilerken güzel yazı yazma sanatını yakından keşfedecekler. Hem ileride davetiyelerinizi kendiniz yazarak tasarruf da sağlayabilirsiniz.

Aslan – Fotoğraf çekmek

Güneş tarafından yönetilen Aslanlar için fotoğraf çekmek oldukça keyiflidir. Yeni yerler keşfederken, yaşadığınız o anları ölümsüzleştirmeyi deneyin. Ancak akıllı telefon yerine kendinize bir fotoğraf makinesi edinin ve tekniğini öğrenerek en güzel kareleri çekmeye başlayın.

Başak – Gönüllü çalışmak

Başakların en önemli karakteristik özelliği yardımsever ve vicdanlı olmalarıdır. Bu size tanıdık geldiyse, bunu neden hobiye çevirmeyesiniz? Hayvanlar mı; yoksa çocuklar mı? Tutkulu olduğunuz alandaki yardım kuruluşlarını araştırın ve gönüllü olarak çalışarak hem kendinizi hem başkalarını mutlu edin.

Terazi – Doğa yürüyüşü

Hem ruhsal hem de özel hayatınızda uyumu yakalamak istiyorsunuz. Doğada yürüyüş yapmak, sizi oldukça tatmin edecek. Tek başınıza yürüyüşleriniz sırasında kendinizi dinleyebileceğiniz gibi arkadaşlarınızla birlikte bunu daha da keyifli bir sosyal aktiviteye çevirebilirsiniz.

Akrep – Koşu

Kimse sizden “Speedy Gonzales” misali oradan oraya koşturmanızı beklemiyor, ancak tempolu koşular yapmaktan keyif alabilirsiniz. Akrepler geleceğe odaklanırlar ve hedeflerine ulaşmanın yolunu kollarlar. Koşarken yaşayacağınız o tatmin duygusunu bir düşünsenize.

Yay – Oyun oynamak

Yeni şeyler keşfetmeyi seven, yaratıcı ve özgür ruhlu Yaylar oyun oynamaya bayılırlar. Boş zamanlarını playstation’ın önünde geçirmenin yanı sıra oyun geceleri düzenleyerek bunu sosyal bir aktivite haline de getirebilirsiniz. Hobinizi arkadaşlarınızla birlikte gerçekleştirmek daha da keyifli değil mi?

Oğlak – Yoga

Kendi kendinize kalmayı, iç sesinizi dinlemeyi seviyor ve içsel huzurunuzu korumaya çalışıyorsanız, yogaya başlamanın tam sırası. Yoga sınıflarını araştırın ve kendiniz için en uygun olanı seçin.

Kova – Seramik yapımı

Kovalar şimdi elleri kirletme zamanı! Yaratıcı ve entellektüel kişiliğinizi çömlek yapımıyla ortaya koymaya hazır mısınız? Çevrenizdeki en yakın seramik atölyesini araştırın ve hünerlerinizi açığa çıkarın.

Balık – Bahçecilik

Balıklar doğada olmaya bayılırlar. Toprakla temas etmek size bu kadar iyi geliyorsa, neden küçük bahçenizi yaratmıyorsunuz? Kendi domateslerinizi, fesleğenlerinizi yetiştirirken, balkonunuzu da bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz.