Hediye Rehberi: Anneler İçin Seçtiğimiz 8 Kitap

Hediye Rehberi: Anneler İçin Seçtiğimiz 8 Kitap

1056

Anneler Günü’nde annenize okumaktan keyif alacağı güzel bir kitap hediye etmeye ne dersiniz?

Bu yıl 13 Mayıs’ta kutlayacağımız Anneler Günü için kitap kurdu annelerin keyifle okuyacağı ve bir solukta bitireceği kitapları bir araya getirdik.

Deniz Feneri / Virginia Woolf


Kadının hem toplumdaki hem de edebiyattaki yerine dair önemli eserler vermiş olan Virginia Woolf’un 1927 yılında yayımlanan romanı Deniz Feneri , kalabalık bir ailenin konuklarıyla birlikte geçirdiği yaz tatilini konu ediniyor. Zaman kavramı ve varoluş üzerine akıllıca kurgulanmış bir roman.

Bağımsızlık Yolu / Richard Yates


Amerikan edebiyatının en önemli yazarlarından sayılan Richard Yates ’in 1961’de yayımlanan ilk romanı Bağımsızlık Yolu , banliyöde yaşayan bir ailenin yaşadıkları hayattan kurtulmak üzerine hayallerinin peşinden gitmesini anlatıyor. İki çocukları olan Wheeler çiftinin hikayesi dışarıdan mutlu görünen evlerin içindeki yalnızlıkları ve kısırdöngüleri bütün gerçekliğiyle okuyucunun yüzüne vuruyor.

Artık Biliyorum / Oprah Winfrey


Oprah Winfrey , hayatta her şeyin mümkün olabileceğinin en güzel kanıtlarından biri, sadece onun kadar tutkulu, inatçı ve çalışkan olmanız gerekiyor. Kendi hayat deneyimlerini paylaştığı Artık Biliyorum adlı kitabında, hayatın bizlere mucizeler ve fırsatlarla geldiğini, sadece bunları görebilmeyi bilmek gerektiğini hatırlatıyor. Hayata dair ilham verici bir kitap.

Hayvan, Sebze, Mucize / Barbara Kingsolver


Amerikalı yazar Barbara Kingsolver , günümüzde gıda sektöründe genetiğiyle oynanmış, endüstriyel gıdalardan uzak bir hayatın hayalini kurar ve bu uğurda ailesini de yanına alarak Amerika’nın doğusunda yer alan Appalachia’daki bir çiftliğe yerleşir. Sadece orada üretilen ürünleri tüketmenin, oranın havasını soluyup suyunu içmenin ve komşulularla iyi geçinmenin bir aileyi nasıl değiştirebileceğini kendi deneyimlerine dayanarak akıcı bir dille anlatıyor.

Bunu da okuyun: Hediye Rehberi: Anneler İçin 5 Dekoratif Hediye
Baharın en özel günlerinden biri; Anneler Günü geldi çattı. Ev yaşamına ve dekorasyona, estetiğe önem veren anneler için hediye düşünme vakti. Aklınıza gelmeyecek önerilerimizle bu özel günde bir farklılık yaratmanız mümkün.

Siyah Süt / Elif Şafak


Sanma ki Yalnızsın adlı kitabı kısa bir süre önce çıkan Elif Şafak ’ın annelik deneyimini kaleme aldığı Siyah Süt , kadınlık halleri üzerine oldukça başarılı bir kitap. İçimizdeki onlarca kadının sesine kulak veren Şafak, doğum sonrası yaşadığı bunalımı mizahi bir dille ele alıyor.

Penceredeki Kadın / A. J. Finn


Anneniz psikolojik gerilim romanlarını seviyorsa, bu kitabı hiç düşünmeden alabilirsiniz. Edebiyat dünyasına oldukça iddialı bir giriş yapan genç yazar A. j. Finn Penceredeki Kadın romanında, agorafobisi yani alan korkusu olan bir kadının kendini evine kapamasıyla gelişen bir hikayeyi anlatıyor.

Damızlık Kızın Öyküsü / Margaret Atwood


Kanadalı yazar Margaret Atwood ’un en önemli yapıtlarından biri sayılan Damızlık Kızın Öyküsü , erkek egemenliğindeki muhafazakar bir toplumda kadın olmanın ne demek olduğuna dair çarpıcı anlatımıyla dikkat çekiyor.

Ikigai / Hector Garcia, Francesc Miralles


Annenizi Japonların uzun ve mutlu yaşam sırrıyla tanıştırmanın tam sırası. Sürekli koşturmayla geçen hayatlarımızda aceleci olmamayı, ilişkilerimizi canlandırmayı ve her günü mutlu geçirmeyi kim istemez değil mi? Ikigai , başucu kitabı niteliğinde.