13 Yaratıcı Doğum Günü Partisi Fikri

13 Yaratıcı Doğum Günü Partisi Fikri

3989
main

Doğum gününüzü farklı bir konseptle kutlamaya ne dersiniz? İşte karşınızda en özel gününüze renk katacak öneriler.

Kimisi yaş ilerledikçe doğum günlerini daha az önemser, kutlamak ya da özel bir parti vermek istemez, kimiyse bu özel günü en sevdiklerini bir araya getirebildiği bir fırsat olarak görür ve kutlar. Doğum günleri özeldir. O yüzden bunu sadece bir yemek ya da akşam dışarıya çıkıp dans etmenin ötesine taşıyıp hem sizin hem de yakınlarınız için unutulmaz bir partiye dönüştürebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz fikirlerle unutmayacağınız bir doğum günü partisi düzenleyin.

Oyun partisi

Ne kadar büyüseniz de oyun oynamaktan vazgeçmiyor, bulduğunuz her boş anı PlayStation’ın karşısında geçiriyorsanız, bundan daha eğlenceli bir parti konsepti olamaz. PlayStation kumandası şeklinde cupcake’ler yaptırabilirsiniz. Ayrıca çok kişiyle oynanabilen Just Dance gibi oyunlar oynayarak arkadaşlarınız arasında kazananın ödüllendirileceği küçük turnuvalar da düzenleyebilirsiniz.

Yaz partisi

Doğum gününüz hala havanın sıcak olduğu şu günlere denk geliyorsa, partiyi havuz başında yaparak tahmin ettiğinizden çok daha eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Eğer havuzlu bir sitede oturmuyorsanız, bir arkadaşınızdan rica edebilir ya da açık havuzu olan tesisleri değerlendirebilirsiniz. Dekorasyonda her tarafı yazı anımsatan ananas ya da çilek figürleriyle süsleyebilirsiniz. Tabii kocaman flamingo deniz yatağı da partiye dahil olmalı.

Kahramanlı partiler

Star Wars , Yüzüklerin Efendisi , Harry Potter ya da Super Mario … En sevdiğiniz kahramanı seçip buna uygun konseptte bir parti düzenleyebilirsiniz. Pastalar, cupcake’lerin üstüne sevdiğiniz karakterlerin şeker hamurundan modelleri koyulabilir, shot bardaklarına kahramanların yapıştırmalarını bastırıp yapıştırabilir ve hatta seçilen temanın uygun bir film müziği varsa o da çalınabilir. Hatta photobooth kiralayıp davetlilerin en sevdikleri karakterlerle poz verip komik fotoğraflar çekmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Star Wars’un özel Monopoly oyunu gibi farklı masa oyunlarını da oynayıp eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Orman partisi

Doğum gününüzü ormanda yapmaya ne dersiniz? Kendin pişir, kendin ye tadında, çocukluğunuzdan kalma yakan top , saklambaç gibi oyunlar oynayıp kendi salıncağınızı yapıp sallanabilirsiniz. Aynı zamanda orman temasına uygun şekilde cupcake’ler ya da doğum günü pastası yaptırabilir, ahşap ve kır çiçekleri gibi doğal dokuları dekorasyonda kullanabilirsiniz.

Kitap partisi

Eğer siz de bir kitap kurduysanız, kitap temalı yaratıcı bir doğum günü partisi organize edebilirsiniz. Etrafa en sevdiğiniz yazarların sözlerini yazdığınız küçük notlar iliştirebilir, uçan balonların üstüne bu sözleri yazabilir, pastanızı kitap şeklinde yaptırabilirsiniz. Hatta sizin gibi kitap kurdu olan arkadaşlarınızla sevdiğiniz kitaplardan bölümleri birbirinize okuyabilirsiniz.

Kamp partisi

Doğayı, yürüyüşü ve kampı seviyorsanız, sizinle aynı zevklere sahip olan arkadaşlarınızla Kaz Dağları ya da Şile tarafında doğa içinde olacağınız bir yere gidebilir ve kamp ateşi yakıp etrafında sohbet ederek sıra dışı bir doğum günü geçirebilirsiniz.

Disko partisi

80’leri kim sevmez ki? O yılların havasını taşıyacak bir doğum günü partisi düzenleyebilirsiniz. Tavana asacağınız bir disko topu ve 80’lerin meşhur şarkılarının fonda çaldığı bu partiye çağıracağınız arkadaşlarınızın o döneme ait kostümler giymesini rica edebilirsiniz. O zaman Keep Me Hanging On !

Pijama partisi

“Pijama partisinin neresi yaratıcı” dediğinizi duyar gibiyiz, ancak günümüz dünyasını düşününce size ilginç bir teklifle geliyoruz. Arkadaşlarınızla evde buluşun, salondaki bütün eşyaları köşelere doğru itin, ortada oturulacak geniş bir alan açın, çember şeklinde oturup bütün ışıkları kapatın, etrafı mumlar aydınlatsın ve en önemlisi herkes elinden cep telefonunu ve bilgisayarı bıraksın. Sabaha kadar dijital hiçbir şey olmadan sohbet etmenin keyfini yeni yaşınızda hep beraber deneyimleyin.

Doğum gününüze renk katacak ürünler ve yaratıcı fikirler

Açık büfe

Kim ne yedi, ne yemedi diye düşünmek yerine, atıştırmalık “ finger food ” olarak adlandırılan yiyeceklerin bir araya geldiği bir açık büfe hazırlayabilir ve buna parti temasına uygun dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Küçük sürprizler

18, 25, 30, 35… Hayatınızın yeni bir dönemine adım attığınızı hissettiğiniz o özel doğum günlerinde partiye katılan yakınlarınız için küçük anı hediyeleri hazırlayabilirsiniz. Örneğin oyun ya da casino temalı bir parti düzenliyorsanız, gelen davetlilerin adlarının yazılı olduğu özel iskambil desteleri güzel olabilir.

Müziksiz olmaz

Müzik vereceğiniz partinin demirbaşlarından biri. Bu yüzden önemsememezlik yapmayın ve Spotify ’dan bir şarkı listesi mutlaka hazırlayın.

Sanatsal dokunuşlar

Duvara büyük bir kraft kağıdı yapıştırıp herkesin bir şeyler yazıp çizmesini isteyebilirsiniz. Daha şık bir görüntü isterseniz, siyah kraft kağıt üstüne metalik renklere sahip kalemlerle de bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hem herkes çok eğlenecek hem de size güzel bir anı kalmış olacak.

Fotoğraf köşesi

İhtiyacınız olan bir tane Instax Mini fotoğraf makinesi ve keçeli kalem. Her gelen davetli, doğum günü partisinde ayırdığınız köşede fotoğrafını çekip altına istediği notu yazabilir ve o fotoğrafı duvara gerilmiş olan ince ipin üstüne minik mandallarla asabilir.

İLGİLİ ÜRÜNLER