Nike Hayallerdeki Kramponu Yarattı: Hypervenom III

Nike Hayallerdeki Kramponu Yarattı: Hypervenom III

4900
main

Ayrık burun plakası, hafif malzemeleri ve anatomik uyumun bir araya gelmesiyle maksimum çeviklik için tasarlanmış olan Nike’ın meşhur Hypervenom kramponları birçok futbol tutkunu tarafından bilinen bir model. Bugüne dek Phantom, Phinish, Phatal, Phelon, Proximo ve Finale modelleriyle karşımıza çıkan futbol ayakkabıları şimdi yeniden geliştirilmiş bir modeli ile çıktı: Hypervenom III. 

nike krampon

Rakiplerden sıyrılıp daha iyi şut etmek için tasarlanmış olan yepyeni Nike Hypervenom III krampon yeni tabanı, Flyknit teknolojisi ve 196 gr ağırlığıyla öne çıkıyor. Futbol ayakkabısının vuruş bölümündeki köpük kapsülleri, uygulanan güce göre şekil alıyor ve düşük kuvvetli vuruşlarda dahi yumuşaklık sağlıyor. Topa daha kuvvetli bir şekilde vurulduğunda ise gerçek bir şut için gerekli sert alanın oluşmasına yardımcı oluyor. 

Hypervenom III’in dikkat çeken bir diğer özelliği ise bağcıkları. Ayakkabının tasarımında 3 metrelik Flywire ipi kullanılmış ve iplerin zekice kullanımı sayesinde oyuncular bağlama şekillerini en ince detayına kadar ayarlayabiliyor. Bu vesileyle ayaklarda daha sıkı bir tutuş elde edebiliyor ve yana çalımlar çok daha sıkı bir kavrayışla desteklenmiş oluyor. 

Nike Hypervenom 3

Flyknit teknolojisi de ayakkabının yıldız özelliklerinden bir diğeri. Bu teknoloji dahilinde kramponun üst kısmı elastik, içi boş ve genel olarak güçlendirmeyi hedefleyen bir kumaş ile tasarlanmış. Ayakkabının tabanı ise keskin açılarda yana çalımları mümkün kılmak üzere geliştirilmiş.