Yeni Megane Ortaya Çıktı

Yeni Megane Ortaya Çıktı

6472
main

Renault dördüncü nesil Megane’ı uzun süren bir bekleyişin ardından nihayet görücüye çıkardı. Model 2016 yılında satışa çıkıyor.

Megane sport

Yeni Megane, kendine özgü farları, geniş omuz çizgileri ve dengeli proporsiyonlarıyla, Talisman’ın ardından markanın yeni tasarım dilini ifade eden ikinci model oluyor. Daha dik ve büyük konumlanan Renault logosu da bu yeni tasarım dilinin bir parçası. C şeklinde tampona doğru entegre olan farların yanında yatay olarak uzayan stop farları da dikkat çekiyor.

Megane sport 2

Megane 3’e göre burun kısmı 25 mm alçalan Megane’da ön iz genişliği 47 mm artarken arka 39 mm genişlemiş. Bunlarla birlikte aks mesafesi de 28 mm uzatılmış. Tüm bunlar yeni Megane’ı daha iri, ama dinamik bir görünüme kavuşturmuş.

Yeni Megane’ın fotoğraflarda görmüş olduğunuz GT serisi, Megane’ın en sportif görünen versiyonu olacak. Tampondaki daha iri hava girişleri ve bal peteği desenli ızgarası GT’yi diğer Megane’lardan farklılaştırıyor.

Megane sport 3

Arkadaysa burun tasarımının devamı şeklindeki çift krom egzoz çıkışı ve F1 araçlarından ilham alan spoyleri bulunan GT’nin bagaj kapağında, ön çamurluklarında ve ön ızgarasında Renault Sport logosu bulunuyor. Iron Blue olarak adlanıdırılan yeni mavi rengi ve koyu metal detaylarının yanında Renault Sport tarafondan sadece bu model için geliştirilen 18 inç jantlar da GT’de standart olarak geliyor.

Yazar Hakkında

Bebekliğinde amcasına 'sen debriyaj nerede, biliyor musun' diye soran bir otomobil delisi. Diş Hekimliği okumuş, ancak hobisi baskın çıkmış ve otomobiller mesleği haline dönüşmüş. 2000 yılında İngilizlerin ünlü Car dergisinin test editörü olarak otomotiv dünyasına adımını atmış. Kariyerinde Otohaber test editörü, Tuning Türkiye yayın yönetmenliği, Top Gear yayın yönetmenliği, Evo yayın yönetmenliği yer alıyor. Şu an dijital platformda yayınlanan Benzin Magazin'in imtiyaz sahibi ve AutoCar dergisinin yayın yönetmeni. Geçmişte, Fiat Türkiye yarış takımında direktör olarak çalışan Burak Ertem, güvenli ve performanslı sürüş eğitmenliği yapıyor. Tırmanma, ralli, rallikros, prokarttan sonra, son iki sezondur V1 Challenge'de aktif olarak yarışıyor. Otomobillere aşık olmasına rağmen, hava müsait oldukça her yere motosikletle gidiyor.

İlgili Yazılar