Yeni Megane Ortaya Çıktı

Yeni Megane Ortaya Çıktı

6651
main

Renault dördüncü nesil Megane’ı uzun süren bir bekleyişin ardından nihayet görücüye çıkardı. Model 2016 yılında satışa çıkıyor.

Megane sport

Yeni Megane, kendine özgü farları, geniş omuz çizgileri ve dengeli proporsiyonlarıyla, Talisman’ın ardından markanın yeni tasarım dilini ifade eden ikinci model oluyor. Daha dik ve büyük konumlanan Renault logosu da bu yeni tasarım dilinin bir parçası. C şeklinde tampona doğru entegre olan farların yanında yatay olarak uzayan stop farları da dikkat çekiyor.

Megane sport 2

Megane 3’e göre burun kısmı 25 mm alçalan Megane’da ön iz genişliği 47 mm artarken arka 39 mm genişlemiş. Bunlarla birlikte aks mesafesi de 28 mm uzatılmış. Tüm bunlar yeni Megane’ı daha iri, ama dinamik bir görünüme kavuşturmuş.

Yeni Megane’ın fotoğraflarda görmüş olduğunuz GT serisi, Megane’ın en sportif görünen versiyonu olacak. Tampondaki daha iri hava girişleri ve bal peteği desenli ızgarası GT’yi diğer Megane’lardan farklılaştırıyor.

Megane sport 3

Arkadaysa burun tasarımının devamı şeklindeki çift krom egzoz çıkışı ve F1 araçlarından ilham alan spoyleri bulunan GT’nin bagaj kapağında, ön çamurluklarında ve ön ızgarasında Renault Sport logosu bulunuyor. Iron Blue olarak adlanıdırılan yeni mavi rengi ve koyu metal detaylarının yanında Renault Sport tarafondan sadece bu model için geliştirilen 18 inç jantlar da GT’de standart olarak geliyor.