2018 Ford Mustang GT Sonunda Karşımızda

2018 Ford Mustang GT Sonunda Karşımızda

2736
main

Ford’un efsanevi modeli Mustang’in yenilenişi, otomobilseverler tarafından uzun süredir heyecanla bekleniyordu. Firma, sonunda tüyoları vermeye başladı ve yeni yayınladığı video ile yepyeni Ford Mustang GT’nin ipuçlarını verdi.

Yeni Ford Mustang GT hibrit motor kombinasyonu ile önümüzdeki sonbaharda kullanıcılara sunulmuş olacak. 350 beygir güce sahip otomobilin içerisinde 5.0 litrelik V-8 motor yer alacak. Aynı zamanda yeni bir port yakıt enjeksiyonu ve 5.0 litrelik F-150’dekine benzer bir doğrudan enjeksiyon sisteme sahip olan araç, turbuşarjlı, dört silindire sahip. 

2018 Ford Mustang GT

Tüm Mustang’lerde karşımıza çıkan 6 ileri manuel şanzımanda bu kez çift kavrama diski ve çift yönlü parça volan kullanılıyor olacak. Böylece kavrama noktasını yakalamak ve vites değiştirmek son derece kolaylaşacak. 

2018 Ford Mustang GT 18 inç çapındaki jantları ve yeni Pilot Super Sport 4 lastikleri ile de öne çıkıyor. 148 ülkede satışa sunulması planlanan otomobilde 10 farklı jant tasarımı sunulacak. 

Ford Mustang GT

Tasarım konusunda ise Yeni Ford Mustang GT, ön tarafından bakıldığında daha açılı ve keskin bir tampona sahip. Aynı şekilde hava girişleri de öyle. Arka kısmındaki difizör de otomobildeki yenilikler arasında. Daha fazla öne çıkan değişikikler arasında ise C şekline dönüştürülen üç parçalı arka farlar yer alıyor. 

2018 Mustang

Araç içinde gençleşmeye giden Ford’un ön bölümde kişiselleştirilebilen, 12 inç boyutunda LCD gösterge yer alacak. Aynı zamanda yeni koltuk desenleri, elle dikilmiş merkezi konsol gibi özellikler de yenilikler arasında. Sonbaharda satışa sunulacak olan yepyeni Ford Mustang GT turuncu, kona mavisi, mor tonlarındaki Royal Crimson modeli ile karşımızda olacak.