Londra Moda Haftası Sona Erdi

Londra Moda Haftası Sona Erdi

1142

Dünyaca ünlü tasarımcılarının önümüzdeki sonbahar ve kış modası için sezon trendlerini podyuma taşıdığı Londra Moda Haftası sona erdi.

17-21 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Londra Moda Haftası yine birbirinden ünlü moda tasarımcılarının defilelerine ev sahipliği yaptı. 2017-18 Sonbahar/Kış trendlerinin sergilendiği moda haftası her zamanki gibi hem göz alıcı koleksiyonlar hem de ön sıralardaki birbirinden ünlü isimlerle dikkatleri çekti. Peki Londra Moda Haftası’nda hangi trendler öne çıktı?

 Fotoğraflar: La Perla, Burberry, Jenny Packham

Londra Moda Haftası’nın en fazla öne çıkan detayı yalınlık oldu. Hem minimal tasarımlar hem de sade makyajlar ön plandaydı. Genel olarak bu doğal görünümlere hareketler zarif ışıltılar ve cool desenler ile katılmıştı. Tasarımlarda şeffaflığın öne çıktığı defileler de Londra Moda Haftası’nın en çok konuşulanları oldu. Kendall Jenner’in La Perla defilesinde giydiği yarı şeffaf gece elbisesi ve Naeem Khan, Calvin Kleain, Jenny Packham, Adam Selman gibi markaların yarı çıplak tasarımları cesaretini ortaya koydu.

Fotoğraflar: Mary Katrantzou, Jenny Packham, Joseph

Londra Moda Haftası’nda konuşulan diğer trendler arasında sarı, mavi ve turuncunun blok renk kullanımları, oversize trendini de aşan büyüklükte örgü kazaklar, baskın çiçek desenlerinden oluşan kışlık elbiseler, yine mesaj veren slogan kazaklar ve ekoselerle ortaya çıkan country stilleri yer aldı.

Londra Moda Haftası’nda Antonio Berardi, Ashish, Bora Aksu, Burberry, Chalayan, David Koma, Erdem, Gareth Pugh, House of Holland, J. W. Anderson, Joseph, Margaret Howell, Mary Katrantzou, MM6 Maison Margiela, Mulberry, Peter Pilotto, Phoebe English, Pringle of Scotland, Roland Mouret, Temperly London, Topshop Unique, Vivienne Westwood gibi isimler koleksiyonlarını sergiledi.

Fotoğraflar: La Perla