Sezen Aksu’nun Yeni Albümü Çıktı

Sezen Aksu’nun Yeni Albümü Çıktı

1810
main

70’li yıllarda yaptığı çıkışla Türk pop müziğinin ikonu olan, sadece şarkıcı yönüyle değil söz yazarlığı ve besteleriyle onlarca müzisyene yol açan Sezen Aksu tam 22 albümlük bir müzik hayatına sahip. 7’den 70’e herkesin ezbere bildiği, herkesin hayatında önemli izler bırakmış şarkılara sahip Sezen Aksu en son 2011 yılında ‘Öptüm’ albümüyle karşımıza çıkmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde güzel haber geldi ve ünlü müzisyen, ‘Biraz Pop Biraz Sezen’ isimli yepyeni albümünü yayınladı. Her zaman olduğu gibi ortak duygulara yakın durmaya önem veren yeni albüm yine sözleri ve müziğiyle Aksu’nun gözlem ve duygularını yansıtıyor. 

Sezen Aksu Yeni Albüm

Toplamda 16 şarkıdan oluşan Biraz Pop Biraz Sezen albümünde birçok parçanın söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait. Albümde aynı zamanda Şehrazat’a ait bir şarkı de yer alıyor. Ek olarak Rob Dougan, Onur Özdemir, Sibel Algan ve Ara Dinkjiyan gibi isimlerin de söz ve besteleri albüme renk katıyor.

Aksu, albüme verdiği isimden de yola çıkarak ‘Biraz Pop Biraz Sezen’ için “Söylediğim şarkılar, popüler hale geldiler belki ama her zaman bir yönüyle kişisel oldular. Bu açıdan yaptığım müzik, pop kategorisinde sayılamaz tam olarak. Aslında hep içiçe ve biraz ayrı durdu bu iki ifade şekli birbirinden. Bu albüm de galiba bu ayrım ve aynılığın demlendiği bir albüm oldu” diyor.