Kendall Jenner’ın ‘İlginç’ Koltuğu

Kendall Jenner’ın ‘İlginç’ Koltuğu

9104
main

Hollywood, Kendall Jenner’in evine aldığı 52 bin dolarlık koltuğu konuşuyor.

Modern teknolojiyi sanatsal geleneklerle birleştiren koltuk ve mobilya tasarım firması Edra’nin ‘Boa’ isimli bu koltuğu birdenbire Hollywood’un gündemine düştü. Çünkü geçtiğimiz günlerde 21’inci yaş gününü kutlayan eski televizyon yıldızı ve şimdilerin top modeli Kendall Jenner kendisine doğumgünü hediyesi olarak bu ‘Boa’ koltuğu aldı.

Paris Fashion Week Spring/Summer 2017 - Celebrity Sightings Featuring: Kendall Jenner Where: Paris, France When: 02 Oct 2016 Credit: WENN.com **Not available for publication in France**
Fotoğraf: Wenn

Son yıllarda karşımıza sadece televizyon şovlarıyla değil, podyumlarda da çıkan Kendall Jenner, soyadı Kardashian olmasa da, Kardashian ailesinin en çok konuşulan üyesi. Kendisi Chanel’den Estée Lauder’a birçok markanın işbirliği yaptığı bir model, 8 milyon takipçisi ile Instagram’ın en çok beğeni alan fotoğraflarının sahibi, çarpıcı stili ve güzelliği ile de moda dergilerinin sayfalarını süsleyen bir isim. Her ne kadar adı çok fazla sansasyona bulaşmasa da, en son geçtiğimiz yaz satın aldığı 6,5 milyon dolarlık ev dikkatleri üzerine çekti. Şimdi de bu evine aldığı 52 bin dolarlık Boa koltuk ile gündemde.

kendall_jenner_koltuk_1

Fotoğraf: Edra

Resmi web sitesinde, mobilya harcamasında bütçesinin altında kaldığını belirten ve bu nedenle de kendine bu koltuğu armağan ettiğini söyleyen Kendall Jenner, dekorasyon macerası hakkında “Boa koltuğun tamamı yün ve lacivert ile mor ışıltılara sahip. Mekanda mükemmel görünüyor! Daha alacağım çok yol var ama bu yol boyunca çok eğleniyorum!” diyor. Jenner, evinin dekorasyonunu iç mimar Martyn Lawrence’a emanet ettiğini ve kendisinin, aynı bu koltuk gibi hep benzersiz parçalar bulduğunu söylüyor.

kendall_jenner_koltuk_2

Fotoğraf: Edra

Fernando ve Humberto Campana ikilisi tarafından tasarlanan Boa koltuk iç içe girmiş yünlerden oluşuyor. Her biri sentetik elyaf türlerinden biri olan poliüteran ile doldurulmuş, totali120 metrelik kadife kumaşlı esnek tüpler birbirlerine dolandığında ortaya neredeyse 4-5 kişinin uzanabileceği bu devasa koltuğu çıkarıyor.

kendall_jenner_koltuk_3

Fotoğraf: Edra

Koltuğun dikkat çekici taraflarından biri içinde farklı pozisyonlarda uzanmaya imkan sağlaması. İster konforlu bir şekilde oturabilir, ister son derece rahatça uzanabilir, ister kıvrımları arasında kaybolabilirsiniz!

30 metrelik 4 tübün tamamen el yapımı şekilde doldurulması ve kaplanması ile yaratılan koltuk, 4 kişinin ortalama bir haftalık senkronize çalışması sonucu ortaya çıkıyor. 2 gün de son dokumayla geçiyor ve koltuk, sahiplerine yaklaşık 10 gün içerisinde hazır ediliyor.