Güle Güle Otur Descartes

Güle Güle Otur Descartes

5044
main

Alışılmışın dışında bir yaşam alanına sahip İran kedisi Lord Descartes’ın salonuna konuk oluyoruz.

Lord Descartes Wetterau, tüyleri 10 bin dolardan sigortalı bir İran kedisi. Kendisi şimdi de dekorasyon firması Laurel & Wolf tarafından ona özel tasarlanmış son derece şık salonuyla gündemde!

Olivia, 29 Ekim Ulusal Kedi Günü’nde Descartes’a bu anlamlı hediyeyi sunmak istedi. Santa Monica’daki evlerinde kedisinin krallar gibi hissedeceği bir yaşam alanı yaratmak üzere işin yaratıcı kısmını tasarımcı Ashley Bussell’e emanet etti. Bussell da bu modern aristokrat ortamı yaratmak üzere kadife, altın ve akrilik gibi lüks materyaller seçti.

gittigidiyor_blog_kedi_descartes_1

Detayların her biri gülümsetiyor

Duvar kağıdı deseni Descartes’ın Beverly Hills’teki favori palmiye ağaçlarından esinlenilerek tasarlanmış. Bir diğer komik detay, ilginç duvar trendlerinden biri olan tahnit, yani hayvan doldurma süsünün iki minik fare ile yapılmış olması. Ortasında da altın çerçeveli özlü söz tablosu; “Meow” diyor.

60’lara gönderme yapan sputnik avize de tüm bu ilginç atmosferi aydınlatıyor. Üstelik Descartes’a özel altın parıltılarıyla! Fas’ın el yapımı kilimlerinden ilham alarak tasarlanan minik halıda, desenler arasına işlenmiş Descartes’ın pati izleri bu salonun kime ait olduğun bir kez daha hatırlatıyor.

gittigidiyor_blog_kedi_descartes_2

Aristokedinin mini koltuk keyfi

Gelelim Descartes’ın imrendiren keyif köşesine! Kendisinin favori rengi olan koyu lacivert, salonun başrolündeki kanepede kadife ile birleşiyor. Tasarımcı Buseell, kapitone detaylı Chester modeli ile Descartes’ın tam da hayalindeki ortamı yaratıyor. Bu keyif koltuğunu bol tüylü bir yastıkla birlikte, ‘Pretty On Fleek’ yazılı kalpli bir yastık tamamlıyor.

Aristokedinin salonunun komik detayları bununla da bitmiyor! Ahşap sehpasındaki okuma lambası ve yine altın çerçeve ile sergilenmiş portresinin yanı sıra lüks akrilik sehpası üzerindeki minyatür kitaplar yüzlerdeki tebessümü arttırıyor. Niccolo Machiavelli’nin Prens’i ve isim babası Rene Descartes’ın meditasyon ve felsefe kitabı kendisinin boş zamanlarındaki okumaları olarak sehpaya yerleştirilmiş.

Bir kediye verilebilecek en güzel hediyelerden birinin tadını şimdiden çıkarmaya başlayan Lord Descartes’ın dekorasyon dergilerini süslemeye aday yaşam alanının tüm kediseverlere ilham vermesi dileğiyle.

Fotoğraflar: Dustin Walker (Laurel & Wolf)