110 Yıllık Piyano, Sahibi Tarafından Masaya Dönüştürüldü

110 Yıllık Piyano, Sahibi Tarafından Masaya Dönüştürüldü

1905

Amerikalı müzisyen Jonathan Miranda Sickmeyer, 110 yıllık piyanosunu yeniden tasarlayarak dönüştürdüğü “piyano masa” ile tüm dekorasyon meraklılarının dikkatini üzerine çekti.

Sickmeyer, piyanonun neredeyse tüm tuşlarının bozulduğunu ve artık işlevsiz olan birçok özelliği nedeniyle artık onu kullanamayacağını anlayıp, yaratıcı fikirler düşünmeye başlamış. Aklına da bu harika masayı tasarlamak gelmiş! Üstelik sürecini herkesle paylaştığı üzere son derece basit bir şekilde…

110 Yıllık Piyano

Projenin tamamını kendi yürütmeye karar veren Sickmeyer kendisini ilk olarak bir marangozhaneye atmış. Masaüstü için hayal ettiği kısım için tahta bir levha seçmiş ve 60’a 180 santimetre boyutunda bir parça kestirmiş. Normalde piyanonun tuşlarının olduğu alana tamamen oturan bu parça ile masasının üstünü hazırlamış olmuş.

Ardından sıra aydınlatma kısmına gelmiş. Masa atmosferi için elegan bir aydınlatma isteyen Sickmeyer, piyanonun iç kısmına 6 adet sıcak tonlarda ışık eklemiş.

Sickmeyer, projenin en fazla emek isteyen kısmının, masaüstünü epoksi ile kaplamak olduğunu söylüyor. Bu yapışkan maddeyi, çok katmanlı ahşabın üzerine döktüğünde hava kabarcıklarını önlemek adına kaynak üfleci kullanmış ve bu süreç yorucu olduğu kadar eğlenceli de olmuş. Masa kuruduktan sonra finalde cilalama işlemini yapmış ve bu harika piyano masayı evinin en güzel köşesine yerleştirmiş.