Otizmli Çocuklar ve Türk Ressamlar Bu Sergide Buluştu

Otizmli Çocuklar ve Türk Ressamlar Bu Sergide Buluştu

1837
main

6 Aralık itibariyle Windowist Tower Karbon Gallery’de ziyaretçilere açılacak olan Masum Dünya sergisi otizmli çocuklar ve ailelerine destek verecek.

İstanbul’da hazır kiralık ofis konseptiyle tanıdığımız Windowist Tower’ın Maslak’taki plazasında yer alan Karbon Gallery daha önce birçok sosyal sorumluluk projesiyle karşımıza çıkmıştı. Galeri, bu kez de otizmli çocukların topluma kazandırılması konusunda onlarca adım atan Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) yararına bir projeye imza atıyor ve 6-12 Aralık tarihlerinde düzenlenecek ‘Masum Dünya’ isimli sergide ünlü Türk ressamlar ve otizmli çocukların eserlerini bir araya geliyor.

Bu anlamlı proje kapsamında Genco Gülan, Esra Üner, Yiğit Yazıcı, Devrim Erbil, Akın Ekici ve Barış Sarıbaş gibi sanatçılar, eserlerini ‘Masum Dünya’ sergisine bağışladılar. Daha da anlamlısı ise ünlü ressamların otizmli çocuklar ile bu sergiye özel düzenlenen atölye kapsamında bir araya gelmesi oldu.

Düzenlenen atölyede çocuklar, ressamların eserlerinden ilham alarak kendi bakış açılarıyla resimlerini tuvallere aktardılar. Karbon Gallery de hem ressamların değerli eserleri hem de bu keyifli atölye çalışmasından çıkan otizmli çocukların tablolarını tek bir çatı altında topladı: Masum Dünya.

Sergide yer alan tüm bu değerli eserlerin satışından elde edilecek olan gelir, kısa vadede açılması planlanan Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’ne kaynak sağlamak amacıyla OGAD’a bağışlanıyor olacak. OGAD Kurucu Başkanı Demet Uyar’ın da dediği gibi, otizmli çocuklardan önce, ailelerin bilinçlendirilmesi ve ebeveyn eğitimi daha önemli bir konu. ‘Masum Dünya’ sergisi ise Türk sanatçılarla yaptığı bu çalışma ile dünyaya örnek olacak bir projeye imza atmış oluyor. Siz de bu değerli sergiyi mutlaka ziyaret edin ve hem ünlü ressamların hem de minik ellerin yarattığı bu keyifli eserlere tanık olun. ‘Masum Dünya’ 12 Aralık’a kadar Windowist Tower Karbon Gallery’de!