Fisher Price Çocuklar İçin Eğitici Egzersiz Bisikleti Tasarladı

Fisher Price Çocuklar İçin Eğitici Egzersiz Bisikleti Tasarladı

2655
main

Hayal gücünü harekete geçiren, yeni, şaşırtıcı ve eğlenceli oyuncaklar tasarlamak üzere yıllar önce yola çıkan ve şimdilerin en popüler markalarından biri olan Fisher Prize geçtiğimiz günlerde CES 2017’de yeni icadını tanıttı.

3 ila 6 yaş arası çocukların bisiklet üzerinde egzersiz yaparken, tablet ekranı sayesinde öğrenme sürecine de devam etmesini de sağlayan ‘Think & Learn Smart Cycle’ isimli eğitici egzersiz bisikleti 2017 yılının sonbaharında, 150 dolardan satışa sunulacak. Uygulamaların her biri ise yaklaşık 5 dolardan satın alınabiliyor olacak. 

Fisher Price

Peki Fisher Prize eğitici egzersiz bisikleti nasıl çalışıyor? Markanın yeni tasarımında tablet uygulamalarının içeriği, bisikletin pedalları ile eş zamanlı olarak hareket ediyor. Yani çocuklar öğrenme hızlarını kendi doğal enerjilerine göre ayarlıyor. Anne ve babalar ise çocuklarında ilerlemeyi uygulamalar üzerinden takip edebiliyor.

Marka, bu yeni ürününü yaptığı araştırmalar sonucunda geliştirmiş. Son araştırmalara göre çocuklar oyun süreçlerinin yaklaşık yüzde 21’ini elektronik cihazlarda geçiriyor. Aynı zamanda okul öncesi çocuklar aktif olduklarında daha iyi öğrenme kapasitesine sahip oluyorlar.

Tüm bunlardan yola çıkarak tasarlanan bisiklet şimdilerde tüm dünyada tartışma konusu oldu bile. Kimi uzmanlar çocukların eve kapanmasına ve saatlerce ekrana maruz kalmasını sağlayacağını söylüyor. Kimi ebeveynler ise Fisher Price’ın bu yeni tasarımını oldukça beğeniyor.