Yılbaşını Evde Geçireceklere Dekorasyon Konusunda Son Dakika İpuçları

Yılbaşını Evde Geçireceklere Dekorasyon Konusunda Son Dakika İpuçları

Yılbaşını evde geçirecek ve son dakikaya kalmış herkes için yaratıcı ipuçlarımız var.

Yılbaşını evde geçirecekler, sizin için bazı son dakika önerilerimiz var. Belki tüm hazırlıklar için vakit bulamadınız belki de programınız yeni belli oldu. Hiç önemli değil, geceyi pratik bir şekilde süsleyebilir, yılbaşı gecesini yine de keyifle geçirebilirsiniz. Yılbaşını evde geçireceklere son dakika dekorasyon ipuçları burada.

Kapı süsü olmazsa olmaz

Eğer hala kapınızda bir süs yoksa, yılbaşı gecesi evde ağırlayacağınız misafirleri karşılaması için bir kapı süsü mutlaka edinin. Böylece içeriye geleceklere sıcak bir selamlama yapmış olacaksınız. İlk intiba en önemlisi öyle değil mi?

Açık büfe keyfi

Açık servis alanları kurgulayın. Misafirleriniz içecek ve atıştıracakları şeyleri bu servis alanında dilediğince alabilsin. Böylece hem siz sürekli mutfağa gidip gelmek ve servis yapmak zorunda kalmaz ve sevdiklerinizle vakit geçirirsiniz hem de misafirleriniz özgür olabilir.

Şık bir sunum

Fotoğraf: Elledecor.com

Atıştırmalıkları tahta servisler ve geniş tabaklarda servis edin. Soğuk durması gereken içecekleriniz için buz dolu geniş bir kap kullanın. Böylece hem görüntü hem de fonksiyon anlamında başarıyı elde edersiniz.

Hem süslü hem de lezzetli

Açık servis alanınız duvara dayalı ise duvarı, değilse yoğun olarak masanızın üstünü süsleyin. Tavandan kağıt süs toplar sarkıtabilir, duvara balonlar yapıştırabilirsiniz.

Vazgeçilmez dokunuşlar

Hidrojenle doldurup parlak rafyalar bağladığınız balonları salonun her yerine serpiştirerek havaya bırakın. Uçlarınızı uzun bıraktığınız rafyaları makas yardımıyla kıvırmayı unutmayın.

Yılbaşı ağacı alternatifi

Eğer bir yılbaşı ağacınız yoksa öncelikle aynı gün kargo ile hemen sipariş verebileceğiniz alternatifler mevcut. Buna da vaktiniz kalmadıysa, birkaç farklı fikrimiz var. Şerit lamba ile doğru yerlerden yapıştırmayı başarırsanız duvarınıza bir yılbaşı ağacı çizebilirsiniz ışıkla. Ya da bir son dakika hamlesiyle evdeki bitkileri yılbaşı ağacı gibi süsleyerek hem estetik hem de farklı bir çözüm elde edin.

Renk katmalı

Fotoğraf: Sohosonnet.com

Kar spreyi, altın ya da gümüş renk sprey boyalarla içki şişelerini ve sunumda kullanacağınız bazı parçaları boyayın. Bu boyaların çıkmayacağını hatırlatalım. O sebeple belki daha sonra da bu şekilde kullanacağınız ya da sadece bu gece kullanacağınız parçalara uygulayın bu işlemleri.

Oyun için yer açın

Yılbaşı oynanacak masa oyunları için yer açın. Her birlikte oynanacak oyunlar için rahat minderler yerleştirin yere. Koltuklarınızı her zamanki gibi televizyona göre değil, ekibin oyun oynarken bir çember şekilde oturabileceği şekilde kurgulayın.

Evde pratik şekilde hazırlayabileceğiniz 5 farklı ağaç süsleme önerisi videoda