Vücut Tipinize En Uygun Tayt Modelini Bulun

Vücut Tipinize En Uygun Tayt Modelini Bulun

Vücudunuz için en ideal taytı giydiğinizde kendinizi çok daha motive hissedecek ve yaptığınız spordan çok daha fazla verim alacaksınız.

Elma, armut, dikdörtgen, ters üçgen, kum saati; her vücut tipi kendine has bazı özellikler içerir. Her vücut tipi için de gerek üst gerek alt giyimde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Biz de bu yazımızda spor taytları ile vücut şekillerini birleştirdik. Vücut tipinize en uygun tayt modelini bulmanız için sizlere ipuçlarını sunuyoruz.

Elma vücut tipi için taytlar

Eğer göğüs bölgeniz ve kalçanız belinizden daha genişse siz elma vücut tipi özelliklerine sahipsiniz demektir. Uzun veya kısa siluetler yerine belinizi ortalayan tayt modelleri sizin için idealdir. Mide ve bel bölgenize dikkat çekecek detaylardan kaçınmanızda fayda vardır. Dolayısıyla bu bölgede değil, daha çok baldır ve bacak bölgesinde desen ve renk barındıran modelleri tercih edebilirsiniz.

Armut vücut tipi için taytlar

Omuzların dar olduğu ve ince bir belin ardından geniş kalçaların söz konusu olduğu kişiler armut vücut tipi kategorisine girerler. Bu vücut tipine sahip olanların özellikle kapri tayt modellerinden kaçınmaları gerekir. Kalça ve üst bacak kısımlarınızı öne çıkaracak tayt modellerini tercih etmeyip, geniş bel bandı olan modellerden de uzak durmanızı tavsiye ederiz. Daha çok düz renklerde tayt modelleri önceliğiniz olsun.

Dikdörtgen vücut tipi için taytlar

Eğer normal ya da küçük göğüslere sahipseniz ve omuzlarınız geniş, kalçalarınız omuzlarına simetrikse, beliniz ise oyuntusuz bir görünüme sahipse siz dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Sizin seçeceğiniz tayt modelinin belinin, göbek deliğinizin hemen altında olmasında fayda vardır. Uzun tayt modelleri dikdörtgen vücut tipleri için ideal olacaktır. Baştan aşağı desenli tayt modellerini de vücudunuza boyut katması adına tercih edebilirsiniz.

Ters üçgen vücut tipi için taytlar

Eğer omuzlarınız gövdenizin en geniş kısmıysa; vücudunuz kalça ve bele doğru indikçe inceliyorsa sizin vücut tipiniz ters üçgen demektir. Düşük belli tayt modelleri bacaklarınızı olduğundan çok daha uzun gösterecektir ve dolayısıyla boyunuzu da uzatacak ve üst bedeninizde omuz genişliği ile daha iyi bir denge yakalamanızı sağlayacaktır.

Kum saati vücut tipi için taytlar

Eğer beliniz inceyse ve omuzlarınız ile kalçanız daha birbirine yakın şekilde genişliğe sahipse, sizin vücut tipiniz kum saati vücut tipi demektir. Sizin yapmanız gereken şey vücudunuzun kıvrımlarını vurgulamaktır. Dolayısıya yüksek belli tayt modellerini tercih edebilir; aynı zamanda taytınızın yan kısımlarında desen ve renk süslemeleri ile tarzınıza boyutlar katabilirsiniz.