Erkeklere Özel: Outdoor Giyim İçin İpuçları

Erkeklere Özel: Outdoor Giyim İçin İpuçları

Outdoor aktivitelerine meraklı erkeklerin gardıropları için olmazsa olmazları keşfedin!

Kamplar, maceralar ve zorlu yollar şıklığınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmiyor. Outdoor giyinmenin temel ipuçlarına hakim olduğunuzda hem konforlu hem de stil sahibi hissedebilirsiniz. İşte karşınızda erkekler için outdoor giyim ipuçları!

Sağlam bir monta yatırım yapın

Blazer ya da bomber ceketler çoğunlukla dışarıda geçireceğiniz macera dolu vakitler için pek rahat olmayabilir. Dolayısıyla her aktivite düşkünü erkeğin gardırobunda bir outdoor mont olmalı. Hem rahatlık açısından hem çok cepliliğinden hem de farklı iklim koşullarına özel teknolojik kumaşlarından ötürü outdoor montlar için nefes alabilir modelleri ve en rahat kesimleri tercih etmeyi unutmayın.

Bir çift outdoor ayakkabı olmazsa olmaz

Her ne kadar rahat ve pratik olsa da, spor ayakkabılar outdoor maceralarınız için yetersiz kalabilir. Eğer sık sık outdoor aktiviteler içerisinde bulunuyorsanız mutlaka bir çift outdoor ayakkabı modeliniz bulunmalı. Uzun yürüyüşler için özel tasarlanımş, tabanı ile zorlu zeminler için de uygun ve tüm hava koşullarına dayanıklı outdoor ayakkabılar arasından seçim yapmadan önce Outdoor Ayakkabı Satın Alırken Bilmeniz Gereken 5 Şey yazımıza göz atmanızı öneririz.

Akıllı kumaş teknolojileri

Outdoor giyimin temel kurallarından biri doğru kumaşlardan seçimler yapmaktır. Yazın terleme, kışın üşüme gibi durumların önüne geçebilmek için öncelikle nefes alan kumaşlar ile tasarlanmış giysilere öncelik vermenizde fayda var. Aynı zamanda yağmur suyunu geçirmeyen, rüzgara dayanıklı, teri emen kumaşalr tercih etmeniz gerekenler arasında.

Bunu da okuyun: Erkeklere Özel: Stilinizi Her Zaman Korumak İçin 10 Püf Noktası

Bu önerileri yerine getirirseniz çok daha az çaba ve zaman harcayarak stil sahibi görünebilirsiniz!

Dar pantolonlara veda

Uzun bir yürüyüş ya da farklı kayalara tırmanış esnasında herhalde hiçbirimiz üzerimizde dar bir pantolon olmasını hayal etmeyiz. Dolayısıyla outdoor gardıroplar için en önemli parçalardan birinin outdoor pantolon olduğunu kabul etmekte fayda var. Aynı diğer parçalarda olduğu gibi pantolonda da farklı iklim koşullarına dayanıklı ve nefes alan kumaşlardan yapılmış tasarımları tercih etmenizi öneririz. Pantolonunuzun cepli ve fazla da bol olmayan bir model olması da önemli detaylar arasında.

Aksesuarları unutmayın

Outdoor giyim söz konusu olduğunda aksesuarlar olmazsa olmazlardandır. Rahat ve kullanışlı bir şapka, tüm gün boyunca gözlerinizi güneşten koruyacak polarize camlı güneş gözlüğü , rüzgarda ister boynunuzu ister kafanızı koruyacak bir kafa bandı sayabileceğimiz birkaç aksesuar içerisinde…