Bebeğinizin İlk Yılbaşı Kutlaması İçin Yapabileceğiniz 9 Şey

Bebeğinizin İlk Yılbaşı Kutlaması İçin Yapabileceğiniz 9 Şey

1349

Büyüğünde ona harika bir anı olacak! Bebeğinizin ilk yılbaşı kutlamasını unutulmaz kılmak için bu önerilerimize göz atın.

Bebeğinizle geçireceğiniz ilk yılbaşı kesinlikle değerli bir zaman. Bu özel zamanı keyifle geçirmek için bazı fikirlerimiz var. Günün anlamını ve eğlencesini unutulmaz anılara dönüştürecek fikirleri sizler için derledik. İşte bebeğinizin ilk yılbaşı kutlaması için yapabileceğiniz 9 şey!

1. Evin bir köşesini süsleyin

İster bir yılbaşı ağacınız olsun, isterseniz sadece yılbaşı hediyelerini koyduğunuz bir alan, yılbaşı süsleri ile donattığınız bir köşeniz mutlaka olsun. Yeni yıl süsleri için satın alabileceğiniz pek çok seçenek var ya da kendiniz bu süslemeleri yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Seçiminiz her ne olursa olsun süslerin kişiselleştirilmiş olmasına dikkat edin. Örneğin bebeğinizin adı ve doğum tarihinin yazdığı bir süs takın, bu süslerde yeni yıl dileklerinize de yer verin.

2. İlk yıllık fotoğraf süslemenizi oluşturun

Gelenekselleşecek bir ritüelin ilkini bebeğinizle geçireceğiniz bu yeni yılda yapmaya ne dersiniz. Yeni yıl köşesine ailenizin fotoğrafını asın ve bunu her sene yeni aile fotoğraflarınızı ekleyerek bir yeni yıl sergisi geleneğine dönüştürün.

3. Bebeğinizin ilk yılbaşı giysisini saklayın

Ona yeni yıl neşesini ve sıcaklığını yansıtacak bir kıyafet giydirin ve sonrasında bu giysisi saklayın. Bebeklerin küçülen eşyalarının büyük bir kısmı ihtiyacı olan kişilere gönderilir ancak aralarından bazılarını saklamak isteyebilirsiniz. İlk yılbaşı giysisi gelecek yıl tekrar bakıldığında onun ne kadar büyüdüğünü de size anımsatacak.

4. Bebeğinize yılbaşı temalı bir oyuncak verin

Ren geyiği, elf bebekleri ya da yılbaşını anımsatan herhangi bir bebek, onun en yakın arkadaşlarından biri olabilir.

5. Kişiselleştirilmiş bir battaniye yapın veya satın alın

Çoğu kişinin çocukluğundan anımsadığı bir battaniyesi vardır. Bu nedenle de olsa gerek bebek battaniyesi dünyasında çok yaratıcı ve estetik seçenekler bulmak mümkün. Bu özel hediye de yine ilk yılbaşı kıyafetleri ile birlikte saklanabilir. Eğer çocuğunuz onu elinden bıraktığı bir gün gelirse belki çerçeveletip duvara bile asabilirsiniz.

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En Sevimli 15 Yılbaşı Kostüm ve Aksesuarı
Bu yılbaşında çocuklarınızla evde eğlenceli bir kostüm partisi vermeye ne dersiniz? Unutamayacakları bir yılbaşı gecesi için en sevimli kostümleri sizin için seçtik!

6. Bir müzik kutusu alın

Müzik kutuları da ömür boyu yaşayan hazinelerden biridir. İlk zamanlarından beri uykuya dalarken ona huzuru ve sevgiyi anımsatacak bir melodiyi bebeğinizin hayatına bu harika hediye ile sokabilirsiniz.

7. Fotoğraf çekin

Yılbaşı akşamını ve tatil gününüzü aile fotoğraflarınızla da belgelemeyi unutmayın. Bu fotoğraflar aile tarihinizin bir dokümanı ve zamanla anlamı değişen uzun bir anılar albümünün ilk kareleri olacak. Bu nedenle özel bir ilgiyi hak ediyorlar.

8. Çocuğunuza bir mektup yazın

Çocuğunuz okuması için seneler geçmesi gerekecek olsa da bu mektup çok anlam ifade edebilir. Onu büyümüş bir şekilde hayal edin ve ona bebekliği ile ilgili söylemek istediklerinizi, duygularınızı yazın.

9. Bir yeni yıl defteri yapın

Bebeğinizin adı ve doğum tarihini yazarak defterin kapağını süsleyin. Bebeğinizin ilk yılbaşında ona ne hediye ettiğinizi, o gün ne yediğini, çekilen fotoğraflardan bazılarını ve o günle ilgili neşeli anılarınızı deftere not edin.