Yılbaşı Sofrası Hazırlığı İçin 8 Yaratıcı Öneri

Yılbaşı Sofrası Hazırlığı İçin 8 Yaratıcı Öneri

777

Yılbaşı sofranızı hayranlık uyandıracak bir hale getirmek için listemizi mutlaka inceleyin.

Yılbaşı gecesini sevdiklerimizle beraber nefis bir sofranın etrafında, şık bir düzenlemeyle, nefis yemeklerle, kahkahalar içinde, keyifle geçirmek için çok az zaman kaldı. Yılbaşı sofrası hazırlığı için size yardımcı olmak için güzel bir liste hazırladık.

1. Sofranın merkezi

Fotoğraf: Marcusdesigninc.com

İster dikdörtgen ister kare, isterse yuvarlak olsun, masanızın merkezinde büyük bir aranjman kullanın. Bu meyvelerden oluşturulmuş süslü bir sepet de olabilir, mevsim çiçekleriyle rengârenk geniş bir vazo da, yılbaşı süsleriyle doldurulmuş bir çanak da.

2. Mumlar olmadan olmaz

Masanızda rüya gibi bir aydınlatma istiyorsanız mutlaka mum kullanın. Kişi sayısına göre her tabağın kenarın minik fenerler, masanın ortasına sıralanacak uzun şamdanlar ya da ortadaki aranjmana eklenecek kalın ve yüksek mumlar tercih edebilirsiniz.

3. Hediyeler tabakta

Bir arada olmak zaten büyük bir mutluluk ama herkes için küçük birer yılbaşı hediyesi de hiç fena fikir değil. Hazırlayacağınız ufak hediyeleri tabakların en tepesinde servis edebilir, yemeğe başlamadan keyifli bir hediye açma ritüeli yapabilirsiniz.

4. Yılbaşı gecesi pırıltılı olmalı

Yılbaşı gecesi hepimizin aklına parlak dokular getirir. Bu gelenekten şaşmayın ve masanızda mutlaka altın ya da gümüş tonlarda parlak süsler kullanın.

5. Eski dostumuz balon

Fotoğraflar: Picmonkey.com

Sandalyelerin arkalıklarına birer balon bağlayın. Sofranın etrafında oluşan mutlu görüntüyle siz de çok mutlu olacaksınız. Balon hem çocukluğumuzu anımsatan hem de her yaşta mutluluğu simgeleyen, kutlamayı ifade eden vazgeçilmez bir parça.

6. Balonda hediyeler

Hediyelerinizi balonlara bağlayıp sofraya da yerleştirebilirsiniz. Az önce bahsettiğimiz masalsı görüntüyü aynı şekilde yakalamış olacaksınız.

7. Mis kokulu peçeteler

Fotoğraflar: Deavita.fr

Keten peçetelerinize birer çam dalıya da bir kış çiçeği ve tarçın çubuğu geçirin ve bağlayın. Hem güzel görünmekle kalmayacak hem de harika bir koku verecek.

8. Kadehlerinizi giydirin

Şarap ya da şampanya kadehlerinizi kurdela ya da iplerle bağlayıp giydirebilirsiniz. Bu iplere herkes için özel yeni yıl dilekleri bulunan minik notlar bağlayın. Ya da isim kartları. Hem böylece gecenin devamında da kadehler karışmayacaktır.

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar