Yılbaşı Kapınızda: 7 Adımda Kapı Çelengi Tasarımı

Yılbaşı Kapınızda: 7 Adımda Kapı Çelengi Tasarımı

Kapılara yılbaşı dokunuşu yapıyoruz ve evlerimize kapı çelengi tasarımlarını kendimiz yapıyoruz!

Evdeki yeni yıl kutlamalarının keyfi, kapı ile başlar. Evin girişinden salonuna, mutfağından banyosuna yeni yıl heyecanı sizi de sarmaya başladıysa, işe kapıdan başlayıp tüm evi hareketlendirmeye başlamış olmalısınız. Yılbaşı için hazılanacak 7 kapı çelengi tasarımı listemiz size yol gösterecektir.

1. Yine doğadan başlıyoruz

Fotoğraf: Bhg.com

İşe yine doğadan başlayalım. Sonbaharın yerlere döktüğü yaprakları toplayıp, bunları bir çember üzerinde bir araya getirerek harika bir kapı çelengi hazırlayabilirsiniz. Arasına kokinalar ve kurutulmuş portakallar yerleştirip renk verebilirsiniz. Doğadan önerilerimizin birkaç versiyonu daha var.

2. Çam Ağacı hediyeleri

Fotoğraf: Theenchantedmanor.com

Yine doğadan toplayacağınız kozalak ve çam ağacı dallarını bir araya getirebilirsiniz. Yeşil ve kahverenginin birbiriyle uyumu tartışılmaz. Bu tasarımın içine renkli kurdelalar bağlayarak renklendirebilirsiniz.

3. Yılbaşı süsleriyle neler yapılır?

Fotoğraf: Crazylittleprojects.com

Tamamen yılbaşı süslerinden oluşan bir çelenk deneyin. Gümüş, altın, kırmızı ve yeşil, dilerseniz tek renk üzerine çalışın dilerseniz renkleri birbirine karıştırın. Yanılma şansınız pek yok. Bu tasarımın içine yine yeşil yapraklar da ekleyebilirsiniz. Dayanıklılığı yüksek çam ve zeytin ağacı dalları bu iş için uygun olacaktır.

4. Farklı düşünelim

Fotoğraf: Insedia.me/

Yılbaşı için hazırlayacağımız kapı çelengi muhakkak yuvarlak olacak diye bir kural yok. Ne malzeme kullanırsanız kullanın, farklı formları da deneyebilirsiniz. Dilerseniz geri dönüşüm yaptığınız malzemeler tercih edin dilerseniz doğadan malzemeler toplayın, farklı düşünmek konusunda tereddüt etmeyin.

5. Hediye paketlerinden kalanlar

Fotoğraf: Caseyscreationsblog.wordpress.com

Daha önce hediye paketlerinin üzerinde kullanılmış fiyonk kurdelaları çöpe atmayın. Onların da başka bir tasarımla hayata dönmesinin zamanı elbette gelir. Ki geldi bile. Yılbaşı vesilesiyle kapıya bir çelenk yapma zamanı gelip çatınca, farklı bir tasarım arzu edenler için harika bir çözüm olabilir onlar. Tek yapmanız gereken sevdiğiniz renkleri bir araya getirmek.

6. Çuval ve halatlar

Fotoğraf: Mamadarestodiy.com

Çuval kumaş ve halatları kullanarak oldukça modern bir kapı süsü hazırlama şansınız var. Bu kapı çelenginin içine toprak ve suya ihtiyaç duymadan hava bitkileri de ekleyebilirsiniz.

7. Artık kumaş parçaları

Fotoğraf: Mamadarestodiy.com

Evde bulunan fazla kumaş parçalarını değerlendirmek için bundan daha iyi bir yöntem olamaz. Kumaş parçalarını çember formunda bir kasnağa bağlayarak dizin ve dilediğiniz eklemeleri yapın. Bu sene misafirlerinizi kapıda karşılarken farklı hissettirecek bir yöntem daha size.