Yılbaşı Yaklaşıyor: İlk Hazırlıklar Detaylarda

Yılbaşı Yaklaşıyor: İlk Hazırlıklar Detaylarda

2366

Yılbaşı günü için son hazırlıklar yapılmadan, detaylarda erken bir yeni yıl heyecanı yaşamaya ne dersiniz?

Yılbaşı akşamı için organizasyonlara başlamadan, telaşsız ve zamana yayarak, detaylı ve keyifli çalışmalar yapabilirsiniz. Bunu evde bir oyuna dönüştürüp yılın son günlerini, geride bırakacağımız yılı güzelce uğurlayarak geçirebilirsiniz.

Belki bir dağ evi havası

Koltukların üzerine, zemine, yatak odasında yatağınızı örtmek için peluş, suni kürk gibi malzemeler kullanarak sıcacık bir dağ evi yaratabilirsiniz. Sıcak battaniye ve koltuk şallarını sandıktan çıkarma zamanı.

Ağaçsız olmaz

Yılbaşı ağacınızı erkenden kurun. Böylece telaşa kapılmadan her gün yeni detaylar ekleyerek süsleyebilirsiniz onu. Ağacın evin içine büyük bir sıcaklık havası verdiği kesin. Onun tadını yılbaşı günü gelmeden çıkarmalısınız.

Süsleme alternatifleri

Evdeki bitkilerinizi de yılbaşı ağacı gibi süsleyebilirsiniz. Dallarına süsler asıp, saksılarını kurdele ile sarın. Yemek sandalyelerinizi de sırt tarafından kurdele ile bağlayıp ucuna süsler asın.

Yılın son günleri

Yılın son bir ayı için kendinize özel bir takvim hazırlayın. Her gün için o sene içinde tamamlamak istediğiniz bir görev belirleyin ve takviminize yazın. Tüm aile birlikte yapıldığında çok daha eğlenceli olacaktır.

Ufak kompozisyonlar

Ufak sepetler ya da tepsilerin içine kış günlerinin doğaya verdiği hediyeleri toplayıp yerleştirebilirsiniz. Kızarmış ve dallardan dökülmüş yapraklar, kozalaklar, doğanın zamanla şekillendirdiği taşlar, dallar… Bunları bir araya getirip yılbaşı süsleriyle birleştirerek aranjmanlar yapın.

Yılbaşı sofrası için

Yılbaşı sofranızda kullanmak üzere özel karışımlar ve turşular hazırlayabilir, meyveler kurutabilirsiniz. Bunu yapmak için bir ay kadar vaktiniz olacak. Portakal ya da mandalina dilimleri kurutun, tarçın çubuklarıyla birlikte bir kavanoz içinde kapalı bekletin. Yılbaşı sofrasında tüketmek üzere dilediğiniz her şeyin turşunu cam kavanoz içinde hazırlayın. Bütün bunları o akşama kadar dekor objesi olarak da kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar