Yazlık Evler İçin Kolay Uygulanabilir 11 Dekorasyon Fikri

Yazlık Evler İçin Kolay Uygulanabilir 11 Dekorasyon Fikri

1002

Yazlık evlerde değişim rüzgârları başlasın! İşte karşınızda birbirinden yaratıcı ve pratik uygulamalar…

Yazlık evlerde biraz değişikliğin zamanı ise doğru yerdesiniz. Doğanın canlı ışığıyla ve yazın ılık rüzgârlarıyla dolan yazlık evlerin en büyük avantajı, kolay değişiklikler yapılabilir olması. Büyük parçalar ya da küçük aksesuarlarla, kendi ellerinizle üreteceğiniz parçalarla evinizde büyük değişimler yapabilirsiniz. Hemen neler yapabileceğimize bakalım.

1. Halatlarla oyunlar


Jüt halat ile yapılabileceklerin sınırı yok. İçerde ve dışarda aydınlatmalarınızı jüt halat ip ile asabilir, sarkan ahşap raflar tasarlayabilir, resim ve fotoğraflarınızı asabilir, salıncak yapabilir, şişelerin etrafına sararak vazolar hazırlayabilir, örerek puf ve minik kilimler yapabilirsiniz. Bazıları daha kolay bazıları ise oldukça meşakkatli işler. Her şekilde, sonuçlar yüzünüzü güldürecek cinsten.

2. Fenerlerinizi çeşitlendirin


Yazlık evlerin büyük ihtiyaçlarından birisi; hem içerde hem de dışarda kullaılacak aydınlatmalar. Yazlık evlerde akşamları geçirilen vakitler daha uzun, yumuşak bir ışıkta keyif yapmak en güzeli. Fenerlerinizin içine taşlar ve midye kabukları yerleştirin ya da kendi fenerlerinizi yaratın. Kavanozların içine kum, taş ve midye kabukları ile birlikte mumlar yerleştirin.

3. Bir kilim her şeyi değiştirir


Yeni bir kilim ile hem balkonda hem de evin içinde büyük bir değişim yaratabilirsiniz. Jüt ya da pamuklu, desenli ya da düz, evinizin stiline, ruhunuzun ihtiyacı olana ve modaya göre ortak bir karar alabilirsiniz.

4. Sepetlere yer açın


Sepet, doku, renk ve formuyla girdiği her yere sıcaklık katan bir aksesuar. Üstelik hem işlevsel hem de estetik. Evin girişinde, salonda dergilik olarak, yatak odasında örtüleri tutmak için kullanın. Dilerseniz duvara asın ve içine çiçekler yerleştirin.

5. Cam şişeler


Büyüklü küçüklü ve farklı renklerde cam şişeleri aksesuar olarak değerlendirin. Işık geçiren şeffaf ve sade aksesuarlar, yani özellikle cam ürünler, yazlık evlerin ışığına yakışır ve onu oldukça doğru yansıtıp temsil eder. Bazı şişeleri boş, bazılarını doldurarak kullanabilirsiniz. Örneğin taşlar ya da aydınlatma doldurabilirsiniz şişelere.

6. Duvarları süsleyin


Yaz günlerini ifade eden aksesuarlarla duvarlarınızı süsleyin. Deniz yıldızları, deniz fotoğrafları ya da midye kabukları gibi daha pek çok aklınıza gelecek yaratıcı sembol ve aksesuarları kullanabilirsiniz.

7. Renkli yastıklar


Yastıkları yenilemek tahmin ettiğinizden çok daha büyük bir etkiye sahip. Yazlık yastıklarla ufak bir çaba ile büyük ve etkili bir değişiklik yapın.

8. Paletler


Paletler, özellikle son yıllarda hem ev içinde, hem bahçe hem de balkonlarda sıklıkla kullanılmaya devam ediyor. Hem doğal bir görünümleri var hem de farklı işlevsel özellikleri. Eğer henüz edinmediyseniz, mutlaka bir adet seçin.

9. Farklı renklere boyayın


Bazı duvarlarda bölüm bölüm farklı renkleri deneyin. Ya da kapılarınızı mavi renge boyayın ve yazlık havasını pekiştirin. Duvar kağıdı da kullanabilirsiniz.

10. Mumlar


Mumları atlamayalım. Ilık yaz akşamlarında mutlaka mumlarla etrafımızı saracağız. Farklı boyutlarda, birlikte ya da ayrı ayrı mumlara yer verin.

11. Hasır ve bambu


Hasır ve bambu mobilyaları tek tek yaşam alanınıza dahil edebilirsiniz. Sandalye, sehpa, raf ya da ayna, dilediğinizi seçin.