Yaz Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Hamaklar

Yaz Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Hamaklar

main

Yaz keyfinin baş kahramanlarından hamaklara balkonlarınızda ve bahçelerinizde yer açın. Sizin için birbirinden güzel dekoratif tüyolarımız var!

Hamak deyip geçmeyin. Boyutundan, ipliğine, standlı ya da standsız seçeneklerine, kumaş ya da minderlisine oldukça geniş bir yelpazede seçenekleri mevcut. Bu yaz hangisinde hamak keyfi yapmak istediğiniz size kalmış. Bizden en güzel seçenekleri dinleyin.

Kaç kişisiniz?

Hamağı seçerken tek kişilik mi yoksa çift kişilik mi olacağına karar verin. Toplam ağırlığa göre daha geniş bir seçim yapmalı, asacağınız yerin sağlamlığını düşünerek hareket etmelisiniz.

Kumaş mı ip mi?

İkisini de farklı sebeplerden ötürü tercih edebilirsiniz. İpli hamak sanıldığı gibi rahatsız değildir. Kumaş olan ise en az ipli olan kadar taşıyıcı ve dayanıklıdır. Sadece eğer sürekli olarak açık havada bırakacaksanız kumaş hamağın ıslanarak zaman içinde ip hamağa göre daha fazla deforme olacağını bilin.

Ağaçlar altında büyük huzur

Fotoğraflar: Lady-gray-dreams.tumblr.com / Allisonmcnamara.com

Yaz günlerinde bahçede ağaçlar arasına bağlanan bir hamakta vakit geçirmek gibisi yok. Hamağınıza bir örtü ve yastık ekleyebilir, yanı başına nefis kokan çiçeklerle bir sehpa yerleştirebilirsiniz. Ağaçlar arasına asacağınız top şerit lambalarla akşam saatlerinde de keyfinize devam edebilirsiniz.

Bunu da okuyun: Balkon ve Bahçeleriniz için Aydınlatma Fikirleri
Yaz akşamlarında bahçe ve balkon keyiflerinize bambaşka bir hava katacak aydınlatma fikirlerini keşfetmeye ne dersiniz?

Eğer ağaç yoksa…

Fotoğraf: Theindecisivelife.blogspot.com.tr

Eğer bahçede hamağı bağlayacak ağaçlarınız yoksa toprağa saplanacak iki ağaç stand ile de hamak keyfine çözüm bulabilirsiniz. Eğer standın tepesine bir bölüm eklerseniz hamağınız için bir gölgelik de kazanmış olursunuz.

Standlı hamaklar

Fotoğraf: Onekindesign.com

Sabit bir çözüm yerine standlı hamakları da tercih edebilirsiniz. Böylece hamağı istediğiniz yere taşıyabilir, dilediğiniz zaman yerini de değiştirebilirsiniz.

Balkon ve teraslar için

Fotoğraf: Onekindesign.com

Hamak keyfi yapmak için mutlaka bir bahçeye sahip olmak zorunda değilsiniz. Balkon ve terasa da hamak kurabilirsiniz. Hamağı asacağınız iplerin, kancaların ve duvarların sağlamlığından emin olun. Sağlam bir şekilde hamağınızı yerleştirdikten sonra etrafını dilediğinizce dekore edin.