Yatak Odaları İçin 100 TL Altında Aydınlatma Fikirleri

Yatak Odaları İçin 100 TL Altında Aydınlatma Fikirleri

621

Yatak odaları için aydınlatma fikirleri, en ekonomik yollarla karşınızda!

Evlerimizin bazı bölümleri dekoratif anlamda özel bir dikkat ve hassasiyete ihtiyaç duyar. Özellikle aydınlatma konusunda… Işık, renkleri ve formları oluşturan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Eğer bir mekânın yaşamsal anlamda hem doğru hem fonksiyonel hem de estetik özelliklere sahip olmasını istiyorsanız, ışık olgusunun da dahil olduğu birkaç unsura özellikle dikkat etmelisiniz. Yatak odası, yaşam alanında, aydınlatma anlamında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerden biri. Fakat bu alanı günün sadece kısa bir bölümünde kullandığımız göz önünde bulundurulursa, ekonomik yöntemlerde aydınlatmayı tercih etmek en doğru tercih. Yatak odaları için 100 TL altında aydınlatma fikirleri bu nedenle size yol gösterecek.

Klasik bir tavan aydınlatması

Yatak odasına olmazsa olmaz mutlaka bir tavan aydınlatmasıdır. Baş ucu lambası ya da lambader kullansanız da, odada tepeden gelen bir genel aydınlatmaya mutlaka ihtiyaç duyarsınız. Bu lambayı çok fazla ışık vermeyen, mümkünse kapalı küre bir sarkıt olarak tercih edebilirsiniz. Işığın yumuşak olmasına dikkat edin. Top kağıt ya da bez aydınlatma isabetli seçimler olacaktır.

Biraz daha iddia

Eğer yatak odasında modern-retro stilinizi sergilemek isterseniz yine çok komplike olmayan bir tasarım tercih edebilirsiniz. Tavan aydınlatmalar hem şık de yuvarlak ampüllerler yumuşak bir havaya sahip. Elektrikçinize bir dimmer ayarlı buton taktırarak ışığın kıvamını dilediğiniz gibi ayarlama şansına da sahip olabilirsiniz.

Abajur şıklığı

Gelelim yatak odasındaki baş ucu aydınlatmasına. Bu hepimizin aşina olduğu bir durum. Uykuya dalmadan önce ihtiyaç duyulan baş ucu aydınlatmaları için öncelikle klasik seçimlerden başlayalım. Hemen başucunuzun yanındaki komodine yerleşmek üzere bir abajur seçebilirsiniz. Özellikle okuma için yumuşak bir ışık verecek ve şık görünümlü ekonomik bir abajur yatak odası dekorasyonunun alışılagelmiş seçimlerinden biri.

Farklı çözümler

Baş ucu lambaları için farklı tercihler de söz konusu. Tam olarak komodin üstü bir abajurun yerleşeceği bölgeye denk gelecek şekilde, tavandan sarkan bir aydınlatma da tercih edebilirsiniz. Çok kuvvetli olmayan ampül seçenekleriyle hem de modern bir görünüm yakalarsınız hem de komodin kullanacak alanınız yoksa farklı bir çözüm elde etmiş olursunuz.

Bunu da okuyun: Led Işık ve Pinpon Topu ile Aydınlatma Tasarımı
Mukavva, led ışık ve pinpon topları ile dekoratif aydınlatmalar tasarlamaya ne dersiniz? Siz de Duygu Göktürk’ün GittiGidiyor Blog için hazırladığı videoyu izleyin, ev dekorasyonunuza yaratıcı detaylar ekleyin.

Duvarda ışık oyunları

Yatak başının üst ya da yan kısmında duvara monte aplik de önemli seçenekler arasında. Yattığınız yerden uzanabileceğiniz bir mesafede açıp kapama butonu olduğu müddetçe bu seçim de oldukça şık opsiyonlardan biri.

Büyük bir parça

Lambader sadece salonda tercih edilen bir aydınlatma değil. Yatak odasında da oldukça kullanışlı ve şık bir biçimde değerlendirilebilir. Yatak odasının ve genel olarak evinizin stilinden yola çıkarak iddialı bir parça alabilirsiniz.