Kendin Yap: En Yaratıcı 5 Yılbaşı Ağacı Dekorasyonu

Kendin Yap: En Yaratıcı 5 Yılbaşı Ağacı Dekorasyonu

Yılbaşı ağacı için gelin bu sene daha yaratıcı düşünün ve kendiniz yapın. En yaratıcı yılbaşı ağacı dekorasyonu için okumaya başlayın.

Yılbaşı ağacı için oldukça parlak fikirlerle harekete geçip, eğlenceli bir uygulama ile sonuca ulaşabilirsiniz. Üstelik bu tasarımları ailece yapılacak keyifli bir çalışma haline de getirmek mümkün. Formu ve süsleriyle yılbaşı ağacından farksız ama oldukça yaratıcı kendin yap önerilerimiz burada.

 1. Duvarlar sizin

Bu önerimiz özellikle evinde devrilme ihtimali olan bir ağaç bulunduramayacak olan, kedi ya da köpek sahiplerine geliyor. Evin bir duvarını bu işe ayırın. Yılbaşı ağacı formunda bir şablon çizin (dilediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz) ve içini ister fotoğraflarla isterseniz yılbaşı süsleri ve ışıklarla doldurun.

 2. İki boyutlu bir ağaç

Fotoğraf: Dma-upd.org

Yine duvarda ağaç dalları ya da ahşap parçalarla bir yılbaşı ağacı formu düzenleyip süsler ve ışıklarla destekleyebilirsiniz.

 3. Karton hayaller

Bir mukavva ve kartondan oldukça yaratıcı bir yılbaşı ağacı çıkarmak mümkün. Tek yapmanız gereken dilediğiniz boyutta bir karton almak ve ağaç formu vererek kesmek. İç içe geçecek çekilde hazırlayabilirseniz rahatça ayakta duracak ve üç boyutlu bir yılbaşı ağacınız olacak. Üzerini dilerseniz boyayın ve süsleyin.

 4. Yılbaşı Ağacı Dekorasyonu: Karlar altında bir ağaç

Fotoğraflar: Vogliacasa.itJustpaintitblog.com

Bir fotoblok ya da foreks malzemeye keserek şekil vermek oldukça kolay. Sanki üzeri karla kaplanmış gibi gözükecek ve sadece bir ışıkla süsleyeceğiniz oldukça minimal bir yılbaşı ağacına da sahip olabilirsiniz.

 5. Paletler her eve lazım

Fotoğraf: Refoxrelocation.com

Taşıma paletlerinden de bir yılbaşı ağacı çıkarabilirsiniz. Evet, diğer yöntemelere nispeten daha zahmetki bir çalışma ama yetenekli eller ve azmin altından kalkamayacağı iş yok. Bir testere yardımıyla ikizkenar üçgen formunu paletten kesip çıkarın. Dik yerleştirerek dilediğinizce süsleyin.