Yapımı Basit 5 Kapı Süsü Önerisi

Yapımı Basit 5 Kapı Süsü Önerisi

main

Samimi bir karşılama için ihtiyacınız olan ilk şey kapı süsüdür. Sıcacık ve keyifli bir ev veya oda mesajı vermek isterseniz, bu iş için mükemmel bir aksesuar olan kapı süslerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kapı süsleri, sadece evinizin girişinde kullanabileceğiniz aksesuar olarak kalmıyor, aynı zamanda içerideki kapılarda da oldukça güzel görüntüler ortaya çıkarıyor. Bir de doğum günleri, doğumlar, partiler gibi özel günler için kapı süsleri seçenekleri bulunuyor. Nerede kullanacak olursanız olun, bu trend bir harika!

1. Bebek Odası Kapı Süsü

Doğumla birlikte aileye yeni biri katılıyor! Ailenin yeni üyesini görmek için akrabalar, arkadaşlar, tanıdıklar hastaneye akın edecekler, bebeğin kokusunu duymak, elini tutmak için çok uzaklardan insanlar gelecekler. Hastane koridorunda hangi odanın size ait olduğunu bulmaları için onlara kapı süsü ile güzel bir karşılama hazırlayabilirsiniz.

Bebek Doğum Süsleri

2. Giriş Kapısı Süsü

Konuklarınızı güzel bir “Hoş Geldiniz” ile karşılamak veya eve geldiğinizde kendinizi biraz daha iyi hissetmek için giriş kapınıza harika bir kapı süsü asabilirsiniz. Kozalaklar, yünler, düğmeler ile renklenen kapı süsleri için dümdüz bir ahşap tabela bile kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz şeyin tarzınızı yansıtmasına özen gösterin. Böylece konuklarınız sizin evinize geldiğini anlayacaktır. Özellikle yuvarlak kapı süsleri trend olarak daha çok tercih ediliyor.

Giriş kapı süsü

3. Ev İçi Kapı Süsleri

Herkesin kendine ait bir karakteri ve tarzı var. Ev halkı da kendi tarzlarını daha odalarının kapısından belli etmek istiyor olabilir. Onlara tarzlarını ortaya koyabilecekleri birer kapı süsünü hediye etmek harika bir fikir olabilir. Kedileri seven bir aile üyesi için, ahşap kedi kapı süslerinden alabilirsiniz.

Ev içi kapı süsü

4. Mevsimsel Kapı Süsleri

Kışın çam ağacını andıran koyu renklerde ve kırmızı kurdeleli bir kapı süsü oldukça şık bir görüntü oluşturabilecekken, yaz ve ilkbahar ayları için de farklı kapı süslerine sahip olabilirsiniz. Açık renklerin veya çiçeklerin süslediği kapı süsleriyle mevsimlere ayak uydurma şansınız bulunuyor. Böylece evinizin girişi her mevsim kendini yenileyecek ve ilham verici bir etki yaratacak.

Mevsimsel kapı süsleri

5. Hem Kapı Hem Duvar Süsü

Bazı tasarımların duvarlarda da gayet şık duracağını görebilirsiniz. Örneğin renkli lodos dalları ile yapılmış bu duvar süsünü isterseniz duvarınızda da kullanabilirsiniz. Ev, mağaza, restoran veya oda kapısı fark etmeden, her yere yakışacak bu tasarımı göz önünde bulundurarak, doğru malzemelerle kendiniz de bir kapı süsü yapabilirsiniz.

Hem kapı hem duvar süsü

Fotoğraflar: www.zetimg.com

Keçe ile Dekoratif Kapı Süsü Yapımı