Üç Boyutlu Dekorasyonda Yaratıcı Seçenekler

Üç Boyutlu Dekorasyonda Yaratıcı Seçenekler

1116
main

Dekorasyonunuza boyut katmaya ne dersiniz? İşte tavanlardan zeminlere, duvarlardan evin farklı köşelerine; birbirinden yaratıcı üç boyutlu dekorasyon fikirleri!

Dekorasyonda 3. boyut kullanımı, yeni gelişen teknoloji, dokuma ve baskı teknikleri ile oldukça yaygın. Üç boyutlu tasarımlar özellikle duvar ve zeminlerde, düz yüzeylerde geniş boyutlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Etkisi; neredeyse sihirli gibi. Neden onun bu şaşırtıcı etkisinden faydalanmayalım?

Duvarlar başka bir dünyaya açılıyor

En sevdiğiniz şehrin bir sokağından görüntü ya da yeşil ve mavinin birbirine karıştığı harika bir tatil manzarası, dilediğiniz her yere ışınlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken evinizin bir duvarına üç boyutlu duvar kağıdı döşemek. Seyahat etmek ne kadar kolay böylece öyle değil mi?

Üç boyutun malzemedeki gücü

Üç boyutlu baskıların marifetleri sınırsız. Sadece gerçek bir manzara efekti yaratmakla kalmıyor, pek tabii bir yapı malzemesinin yerine de geçiyor. Tuğla ya da taş görünümlü üç boyutlu duvar kağıdı ile evinizde dilediğiniz malzemenin üç boyutlu etkisini sağlayabilirsiniz.

Sonsuz tavan ve gökyüzü

Fotoğraf: Artificialsky.com

Salonunuzda oturduğunuz yerde ya da yatağınızda gökyüzünü seyretmek istemez misiniz? Tavanınıza üç boyutlu bir kağıt kaplatmak yeterli olacak bu keyif için. Şimdi tek yapmanız gereken rahatlayıp gökyüzünün tadını çıkarmak.

Zeminde 3. Boyut

Yeni boya ve dokuma teknikleri ile halı ve kilimlerde de 3. boyutun tadını çıkarabiliyoruz. İster grafik ister etnik desenlerde isterseniz capcanlı fotoğraf baskılarında halı ve kilimlerle üçüncü boyuta dalıyoruz. Üç boyutlu halılar sayısız renk ve çeşitte mevcut.

Rüyalarda buluşuruz

Nevresim ve yastıklarda dijital baskı ile net görüntü elde etmek mümkün. Bir çiçek tarlasının içinde uyuyabilir, salonda dinlenirken başınızı yemyeşil bir zemine dayayabilirsiniz.

Aksesuarlar oldukça yaratıcı

Üç boyutlu aksesuarlar evinizi bir sanat galerisine dönüştürebilir. Üç boyutlu tablo, duvar çıkartmaları, aydınlatmalar ve yardımcı mobilyalar, hepsi sizin zevk ve ihtiyaçlarınıza göre evinizdeki yerini heyecanla bekliyor.

İlgili Yazılar