Televizyon Köşenizi Güzel Dekore Etmenin 8 Yolu

Televizyon Köşenizi Güzel Dekore Etmenin 8 Yolu

1839

21 Kasım Dünya Televizyon Günü’nü evinizde televizyonunuz için yaratabileceğiniz harika köşeler ile kutluyoruz!

Televizyon hemen hepimizin hayatında oldukça geniş bir yer tutuyor. Günün yorgunluğu atmak için ya da hafta sonu dinlenmek ve eğlenmek için karşısına geçtiğimiz televizyon, evin en merkezi noktasında yer alıyor genelde. Salonun genel olarak ona doğru odaklandığı bölümde farklı bir kurgu yaratmak da mümkün. Televizyon köşesi, klasik normların dışına çıkarak güzelleşebilir, teknoloji ağırlıklı olmaktan çıkıp göze hoş gelen bir keyif köşesine dönüşebilir.

1. Klasik tv ünitesi

Televizyon için klasik bir tv ünitesi düşünerek işe başlayabiliriz. Eğer geniş bir duvar önüne televizyon yerleştirecekseniz, tüm duvarı kaplayan geniş bir ünite düşünebilirsiniz. Raflara sevdiğiniz kitapları, DVD’leri ve özel koleksiyon parçaları yerleştirebilirsiniz.

2. Duvarda raflar

Alçak bir televizyon ünitesi üzerine televizyonu yerleştirip, üzerine duvar boyunca raflar yerleştirebilirsiniz. Raflara bitkiler, resim ve fotoğraflar yerleştirebilirsiniz. Alçak tv ünitesi açık ya da kapalı raflı veya çekmeceli de olabilir.

Fotoğraf: Homestoriesatoz.com

3. Sanatsal bir dokunuş

Televizyonu duvara asarak sabitleyecekseniz, tam televizyonun içine oturacağı sevdiğiniz renkte ve formda bir çerçeve kullanabilirsiniz. Böylece televizyon duvarda bir tablo gibi duracaktır.

4. Kitaplık seçeneği

Şık bir kitaplık da televizyonu yerleştirmek için ilginç bir alternatif olabilir. Televizyonu özellikle baş rolde görmek istemiyorsanız, kitaplık gerçek fonksiyonu ile başlı başına bir duruş sergileyecektir. Kapaklı bir sistemle televizyonu kullanılmadığında gizlemek de alternatif bir tercih olabilir.

5. Şömine keyfi

Bir şömineniz varsa, şömine üstüne TV yerleştirmek de güzel bir seçim. Çıtır çıtır yanan ateşi ve aynı anda televizyonda en sevdiğiniz filmi izlemenin keyfine varın.

Bunu da okuyun: Alışveriş Rehberi: TV Üniteleri

Eviniz için en doğru televizyon ünitesini arıyorsanız bu yazımızdaki tavsiyelere ve stil ipuçlarına göz atın!

6. Gizli kalsın

Belki de televizyonunuzu çok sık kullanmıyorsunuz. Ve dekorasyonda da kendisine çok yer vermek istemiyorsunuz. Bu durumda televizyonu sevdiğiniz bir sanat eserinin arkasına yerleştirebilirsiniz. Televizyonu izlemediğiniz vakitlerde ortalıkta gözükmeyecektir.

7. Kabloları saklayın

Televizyonu duvara yerleştirdiğinizde, TV’ye bağlı cihazları ve kabloları saklamak için bir çözüme ihtiyacınız olur. Bu durumda tam televizyonun altına denk gelecek bir raf sistemi mutlaka kurmalısınız.

8. Duvarı doldurun

Geniş bir duvarda tek başına bir televizyonun baş kahraman gibi durmasınız istemiyorsanız, Tv arkasını ve etrafını duvara asacağınız çerçevelerle döşeyin.