Sonbaharın Favori İki Rengi Turuncu ve Sarı ile Dekorasyon Fikirleri

Sonbaharın Favori İki Rengi Turuncu ve Sarı ile Dekorasyon Fikirleri

Sonbahar iç ısıtan renkleriyle yaşam alanlarınızda yepyeni dekoratif uygulamalar denemeye ne dersiniz?

Evlerimize sonbahar havası gelmişken mevsimin tüm avantajlarından dekoratif anlamda faydalanmanın tam zamanı. Doğanın mevsim boyunca bize sunduklarını ev içinde iç ısıtan dekoratif unsurlara çevirip, hem mevsime adapte olup hem de değişiklik yapmış olacağız. Sonbaharın iki favori rengi turuncu ve sarı çok farklı biçimlerde evimize girecek. Hemen başlayalım.

Sehpa üzerinde aksesuar değişimleri

Sehpa üzerinde ufak tefek değişiklikler yapalım. Kozalakları, ahşap, seramik ya da cam bir kâse içine yerleştirip sehpanızın ortasına yerleştirin. Sonbahar ile birlikte etrafımızda gördüğümüz kızarmış ağaç yaprakları doğanın işlediği mucizevi tasarımlar. Onları da kozalaklarla birlikte sehpa ortasında sergileyin.

Günebakan’ın güzelliği

Günebakan özel bir çiçek. Onu mevsim yeşil bitkileri ve/veya ince ağaç dallarıyla bir vazoda birlikte kombinleyip masa üzerine, yan sehpaya ya da şömine üstüne yerleştirin. Evin havasını nasıl değiştirdiklerine şahit olun.

Kapı süsü

Turuncu yapraklar, dal parçaları, kozalak ve kurutulmuş çiçeklerle bir kapı süsü de tasarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir forma seçip, kare, yuvarlak ya da dikdörtgen, bunları dilediğiniz düzende yerleştirmek, silikon ya da kuvvetli bir yapıştırıcı ile sabitlemek. Kapınıza asarken, çift taraflı taşıyıcı bant ya da montaj askısı kullanabilirsiniz.

Sonbahar çerçevesi

Aynı mantık ile bir resim çerçevesi de tasarlayabilirsiniz. Kozalak, taşlar, dallar ve kuru çiçekler, yapraklar… Bu güzel sonbahar çerçevesi ile ne sergilemek istediğiniz size kalmış.

Bal kabağı zamanı

Bal kabağı da sonbahar günlerinin en estetik armağanlarından biri. Onu turuncu renginin enerjisi ile evinizde pek çok yerde kullanabilirsiniz. Kitaplık raflarında, sehpa üstü ve altında, mutfak tezgâhında ya da yemek masasının üzerinde, banyoda, hemen her yerde kendisi için özel bir alan oluşturabilir mucizevi bal kabağı.

Farklı uygulamalar

Tüm bu malzemeleri bir araya getirerek ortalarına mumlar yerleştireceğiniz ve ambiyansı tamamen pozitif bir biçimde etkileyecek dekoratif düzenlemeler yapabilirsiniz. Sehpanın ortasına ya da masa üzerine uygulayabileceğiniz gibi, bir okuma köşesinde yere tepsi ya da sepet içine de yerleştirebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın.