Ses ve Görüntü Sistemlerini Yenilemenin Tam Zamanı

Ses ve Görüntü Sistemlerini Yenilemenin Tam Zamanı

1390
main

Evde film ve müzik keyfinizi önemli ölçüde etkileyecek olan görüntü ve ses sistemlerinizi yenilemeden önce bu yazımıza göz atın!

Kış boyunca yapılacak en keyifli şeylerden ikisi; evde güzel film ve diziler seyretmek ya da müzik dinlemek. Bu iki keyifli aktivite için evinizde iyi görüntü ve ses sistemlerine sahip olmalı, keyfinizi bölecek hiçbir engele izin vermemelisiniz.

Televizyon merkezde

Oturma bölümünüzü düzenleyin ve gerek tek başınıza gerek aileniz ya da arkadaşlarınızla birlikte keyfini süreceğiniz bir televizyon için kararınızı verin. Televizyonunuzun boyutuna koltuğunuzun uzaklığını düşünerek karar verin.

Projeksiyon alternatifi


Eğer geniş bir salonunuz varsa bir projeksiyon cihazı ve perde de düşünebilirsiniz. Böylece evde sinema keyfi yaşamış olacaksınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey gündüz de izlenebilecek şekilde perdeyi yerleştirmek olmalı. Ya da mutlaka pencerelerinizde ihtiyaç halinde kullanılacak kalın perde ya da stor olmalı.

Görüntü ve ses


Görüntü için en iyi seçenekleri değerlendirdikten sonra her açıdan eşit ses alabileceğiniz iyi bir ses sistemi edinin. Hem televizyon hem de müzik setine bağlanacak bir amfi ile ses sisteminizi kurgulayıp, hoparlörlerle iyi bir dağılım sağlayın.

Taşınabilir avantajlar


Küçük olduklarına bakmayın. Taşınabilir yeni nesil hoparlörler, hem oldukça iyi ses veriyorlar hem de kullanımları oldukça basit. Üstelik sadece evin içinde dilediğiniz yerde kullanmakla kalmıyorsunuz, dışarıda da istediğiniz yere yanınızda götürebiliyorsunuz. Taşınabilir hoparlör özellikle bahçe, balkon ve teraslar için büyük avantaj.

Eskinin tadı


Hala plak sesine tutkun olanlardansanız kesinlikle duygularınızı saklamayın. Günümüzde hala ciddi sayıda plak dinleyicisi olduğu için plaklar hala üretimde ve oldukça iyi ses veren son teknoloji pikaplar da mevcut. Ses sistemi keyfinize bizden bir ek tavsiye.