Salonlar İçin Yan Sehpa ve Zigon Seçenekleri

Salonlar İçin Yan Sehpa ve Zigon Seçenekleri

2698
main

Hem derleyip toparlayıcı, hem kullanışlı hem de dekoratif olarak son derece şık! Yan sehpa ve zigon seçerken dikkat etmeniz gerekenler bu yazımızda…

Evinizde kurtarıcı görevini üstlenen bazı mobilyalar vardır. Bunlardan bazıları büyük bazıları ise küçük boyutlarda olabilirler. Küçük olmalarına rağmen hem tasarım estetiği hem de kullanım açısından hayatı kolaylaştırıp oldukları ortama güzellik katarlar. Yan sehpa ve zigon, bu kategorinin en önde gelen parçaları. Salonlar için yan sehpa ve zigon seçenekleri için tavsiyelerimizi almadan alışveriş yapmayın.

Klasik yan sehpalar


Tamamen ahşap, ya da ahşap tabla ve metal ayaklı düz hatlara sahip klasik yan sehpa, asla modası geçmeyecek şık ve kullanışlı bir model. Büyüklüğüne ve malzemesine karar vermeniz yeterli.

Çekmece ve raf opsiyonu


Bir yan sehpadan beklentiniz daha fazla olabilir. Ufak tefek eşyalarınızı çekmecede saklayabilir, raflarında kitap ve dergilerinizi ağırlayabilir. Eğer ihtiyaçlarınız bu yöndeyse mutlaka böyle bir model seçin.

Hayat kurtarıcı: zigon


Zigon, özellikle Türk evlerinde en çok tercih edilen modeldir belki de. Misafir ağırlamayı seven Türk insanı için sebebi oldukça açık; dilediğinizde kalabalık misafirler için fazladan birkaç adet ufak sehpaya yer kaplamadan sahip olmak. Kullanmadığınız sehpaları iç içe ve üst üste muhafaza edebilir, herhangi büyüklükte bir sehpayı dilediğiniz an kullanabilirsiniz. Zigon artık, kuzey ve İskandinav esintili, klasik, modern ve minimal pek çok stilde üretiliyor.

Tabure ya da puf


Yan sehpalar için modern ve değişik bir başka çözüm ise tabure ya da puf kullanmak. Eğer dekorasyonda seçtiğiniz stil bunun için müsaitse neden bir değişiklik yapmayasınız?

Huzurlu bir çalışma ortamı


Fotoğraflar: Apartmenttherapy.com

Kolçak üstüne gelecek şekilde tasarlanmış yan sehpalar her anlamda oldukça pratik. Koltuğunuzda keyif yaparken yiyecek ve içecekleri elinizin altında güvenle tutabilirsiniz.