Ofis Mobilyası Nasıl Olmalı?

Ofis Mobilyası Nasıl Olmalı?

Ofis mobilyası seçerken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Bürolarınız için ofis mobilyası nasıl olmalıdır?  Ofis mobilyası seçimlerinde aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabileceğiniz yazımızda, ofis mobilyaları hakkında birçok bilgiyi sizler için derledik.

İş verimini artırmak ve konsantrasyon elde etmek adına ofis tasarımlarında doğru mobilya seçimi oldukça önemlidir. Konfor ve kullanılabilirlik, ofis mobilyalarının temel öğelerinden biridir. Ofisler dizayn edilirken çalışanların uzun vadede etkin ve konforlu olması ön planda tutularak mobilya seçilmelidir.

Kimi ofisler sadece masa ve sandalyeden oluşur iken, daha fazla çalışanın bulunduğu ofislerde kitaplık, ortak çalışma masaları, koltuk ve orta sehpalar da yaygın olarak kullanılır. Ofis mobilya ölçülerinin ofisin metrekaresine uygun boyutlarda seçilmesi, çalışanların iş saatleri içerisinde daha konforlu bir çalışma ortamına sahip olmalarına yardımcı olur. Siz de en iyi ofis mobilya markalarının ürünlerini GittiGidiyor üzerinden inceleyebilir, şık ve konforlu çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.

Ofis mobilya takımı seçerken nelere dikkat etmelisiniz? İş verimini arttırmak adına hangi mobilyaları tercih etmelisiniz? Ofis mobilyası nasıl olmalı? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları…

Ofis Mobilya Tasarımlarıyla Konforlu Bir Çalışma Alanı Yaratın

Büro ofis mobilyaları seçerken hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra, gereksiz yer kaplamaması da çalışanların konsantrasyonlarını kaybetmemesi açısından önemli bir kriterdir. Ofis metrekaresini baz alarak yapacağınız mobilya tercihleri ile alanı verimli bir şekilde kullanabilir, her kişinin ihtiyaç duyduğu çalışma alanını onlara sunabilirsiniz. Ahşap materyallerin ağırlıklı olduğu ofis mobilya tasarımlarıyla klasik ama şık bir ofis ortamı yaratabilirsiniz.

Ofis için tasarlanan mobilya seçenekleri, uzun yıllar boyunca kullanılacağı için dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir. Bu tür mobilyaların sağlığı tehdit etmeyen boya ve aksesuarlardan üretilmeleri, ofis mobilya seti seçimlerinde dikkat edilmesi gereken kriterlerden biridir.

Ofisinizi Daha Eğlenceli Yapacak 5 Yaratıcı Öneri

Ofis içerisinde sade bir atmosfere öncelik vermek isteyen kişiler, gri ofis mobilya seçeneklerine göz atabilirler. İşyerlerinin olmazsa olmaz mobilyalarından bazıları şüphesiz ki masa ve sandalyelerdir. Özellikle masa başı çalışan kişilerin gün boyunca verimli bir çalışma süreci geçirmeleri adına ofis içerisindeki sandalyelerin ergonomik ve konforlu olması gerekir. Ofis mobilya sandalyeleri, bel ve kol destekleri ile masa başı iş yükünün öncelikli olduğu ofisler içerisinde tercih edilebilir. Rahatsız bir sandalyede uzun saatler boyunca çalışmak, sırt, omuz ve kol kaslarını yorar ve ilerleyen dönemlerde omurga bozukluğu gibi ciddi sağlık problemlerine sebebiyet verebilir.

L ofis mobilya koltuklarını ya da köşe masalarını köşe bölgeleri değerlendirmek için kullanabilir, ortak çalışma gerektiren durumlarda ofis içerisinde geniş bir alana sahip olabilirsiniz.

Ofis Mobilya Modelleriyle Çalışma Alanında Fark Yaratın

Ofisler için tasarlanan mobilya seçeneklerine göz attığınızda farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eden birçok modelle karşılaşmanız olası bir durumdur. Outlet ofis mobilyaları, dekorasyon konusunda tasarruflu bir alışveriş elde etmenize yönelik ürünleri sizlere sunar. Mobilyaların tümü, farklı özellikteki malzemeler kullanarak tasarlanır. Özenle monte edilen ve teknoloji yardımıyla tasarlanan ofis mobilya modellerinde yoğunlukla ahşap, masif, plastik ve metal malzemeler kullanılır.

Bazı mobilyalarda ağırlıklı olarak ahşap kullanılırken, bazı mobilyaların yüzeylerinde ise plastik içerikli malzemeler yer alır. Masa, sandalye ve çekmecelerin kulp veya ayaklarında kullanılan metaller, modele şık ve modern bir dokunuş katar. İş yerlerinde sıklıkla rastlanan renkler arasında siyah ve beyaz tonlar bulunur. Koyu ve açık tonların birlikteliği, ofislere şık bir görünüm kazandırır.

Kontrast renklerin birleştirildiği işyerlerinde ofis mobilya aksesuarları ile birlikte kullanarak ortama canlı bir görünüm katabilirsiniz. Çekmeceli ya da dolaplı masa seçenekleriyle belgelerinizi ya da dosyalarınızı düzenli bir şekilde muhafaza edebilir, ihtiyaç duyduğunuz belgeleri elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Yoğun iş saatlerine sahip ve çalışan nüfusun kalabalık olduğu ofislerde koyu renkli koltuklar tercih edilebilir. Ofis için tasarlanan çekmece ve dolaplarda, iç haznenin geniş kapasiteye sahip olan modellerini tercih ederek, aylık rapor ve arşiv gibi önemli belgeleri depolama problemi yaşamaksızın gönül rahatlığıyla muhafaza edebilirsiniz. Koleksiyon ofis mobilyaları ile çalışma alanındaki tüm mobilyalarda uyumlu bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ofis Mobilya Dekorasyonuyla İş Verimini Artırın!

Ofis mobilya fiyatları markasına, mobilya malzemesine, kullanılan materyallere ve kumaş türüne göre farklılık gösterir. Ayrıca bu tür mobilyalar, mekanın genişliğine bağlı olarak seçilmelidir. Ofis mobilya markalarının ofis kullanımına yönelik kullanıcılar ile buluşturduğu ürünler arasında da fiyat farkına rastlamak mümkündür. L koltuk, ergonomik sandalye ve dikdörtgen masalar, ofis içerisinde sıklıkla kullanılan mobilyalar içerisinde yer alır.

Çalışma masalarının ağırlıkta olduğu ofislerde kullanılan tekerlekli sandalyeler, yüzeyi çizmeyecek bir materyalden üretilmelidir. Keskin ayaklı ve tekerlekli sandalyeler halıya ve zemin kaplamasına kalıcı hasarlar verebilir. Bu sebeple yumuşak ve tutucu özellikteki materyallerle kaplanan ayaklı sandalyeleri tercih edebilirsiniz.

Ofis içi kullanıma yönelik tasarlanan mobilyaların tekli ya da set halinde satın alabilirsiniz. Fazla kişinin ortak bir çalışma alanı olarak kullandığı ofislerde takım olarak satılan mobilyalar tercih edilebilir. Ofis mobilya online satış ürünleri içerisinden tarzınıza yönelik ürünü satın almadan önce, mobilyada kullanılan materyallere dikkat etmeniz gerekir. Ofis için tasarlanan koltuk takımları, sık kullanılan bir mobilya olduğundan dolayı yüzeyinde yüksek kalite kumaşlar kullanılır.

Ofis mobilya dekorasyonunda kullanabileceğiniz ayna, çerçeve, süs bitkisi ve ışıklandırmalar ile ortama şık bir görünüm katabilir, kendinize ve diğer ofis çalışanlarına motive edici bir alan yaratabilirsiniz.

Bütçenize uygun ucuz ofis mobilya seçeneklerini bulmak ise çok kolaydır. GittiGidiyor’un sıralama seçenekleri yardımıyla ofis kullanımına yönelik tasarlanan mobilyalar arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, ihtiyacınız olan ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.