Ofis Masanızı Düzenlemek ve Güzelleştirmek İçin 6 Öneri

Ofis Masanızı Düzenlemek ve Güzelleştirmek İçin 6 Öneri

581

Ofis masası nasıl daha düzenli ve güzel olur? Çalışmanıza verim katacak ve motivasyonunuzu artıracak öneriler bu yazımızda!

Ofis ortamları, hemen hepimizin hayatının çok büyük bir bölümünün geçtiği yerler. Sabahtan akşama kadar, bazen stresli bazen rahat, bazen çok yoğun bazen hayaller aleminde, uzun saatler geçiriyoruz masa başında. Bu kadar zaman geçirdiğimiz çalışma masası, bizim kişiliğimizi yansıttığı aynı zamanda yaşayan bir organizma gibi bize bazı duyguları da geri verir. Kendimizi iyi hissederek çalışmak ve vaktimizi verimli kullanmak için bazı düzenleme ve güzelleştirme çalışmaları yapmamız gerekir. Ofis masası nasıl güzelleştirilir hemen bakalım.

1. Her şeyin başı düzen

Rahat çalışabilmek ve düşüncelerinizi toparlayıp konsantrasyonunuzu tam anlamıyla sağlamak için öncelikle çalışma masanızda bir düzen sağlamalısınız. Elinizin altında sürekli kullanmanız gerekenleri toparlayıp masa üstünde bir kâse yapın bunları içine doldurup size en yakın bölüme yerleştirin. Daha seyrek ihtiyaç duyduklarınızı da kutulara ya da çekmecelere yerleştirin ve ihtiyaç sıklıklarına göre kendinize daha uzak mesafelere yerleştirin. Masanızın kalabalıklaşmamasına dikkat edin.

2. Sevdikleriniz yanınızda olsun

Sevdiğiniz renklerde defter ve kalemler edinip masanıza yerleştirin. Çalışmaya sizi motive edecek sevdiğiniz şeylerin masada, gözünüzün önünde olması avantaj sağlar. Ve renkler, özellikle kendinizi yakın hissettiğiniz ve size iyi gelen renkler çalışma sırasında size pozitif enerji verip daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

3. Fotoğraflar

Sevdiklerinizi yanınızda hissetmek her zaman işe yarar. Ailenizin, dostlarınızın, evcil dostlarınızın fotoğraflarını masanızda çerçeveler içinde bulundurun. En bunaldığınız anda bile onların varlığı ile rahatlayıp çalışmaya rahatça devam edebilirsiniz.

4. Küçük notlar

Sizi motive edecek yazıları, notlarınızı post-it’lerde yazılı tutun ve gözünüzün önünde bulundurun. Bilgisayarınızın ekran çevresinde ya da masanızın karşısında bir panoda kullanabilirsiniz bu kağıtları. Motive olmak için hatırlayacağınız cümleler, sevdiğiniz bir kitap ya da filmden alıntılar, anne ya da babanızın bir sözü, çocuğunuzun yanlış telaffuz ettiği bir kelime gibi gülümseten hemen her şey yazılabilir bu kağıtlara.

5. İyi hissettiren ışık

Çalışma masanızda yumuşak ve sarı ya da gün ışığı ışık kullanın. Beyaz ve tepeden gelen sert ışık tüm gün boyunca oldukça yorucudur.

6. Bitkileri unutmayın

Etrafınızda ve masanızda mutlaka bitkiler bulundurun. Bitkilerin pek çoğu ortamdaki kötü enerji ve radyasyonu dağıtır. Her sabah taze çiçekler alıp masanıza yerleştirin. Masanızın enerjisi böylece oldukça yukarılara çıkar.

İLGİLİ ÜRÜNLER