Ofis Masanızı Daha Eğlenceli Hale Getirecek 7 Fikir

Ofis Masanızı Daha Eğlenceli Hale Getirecek 7 Fikir

Ofis masanızı daha eğlenceli hale getirmeye hazır mısınız?

Hemen hepimizin hayatının büyük bir kısmının ofislerde geçtiği bir gerçek. Günümüz yaşamlarının para kazanma gayesi ile ofislerde bir araya gelen insan, kendisine orada geçirdiği uzun vakti daha eğlenceli daha pozitif bir hale getirmek için çaba içinde. Bu çabaya bizim de bir faydamız dokunsun istedik ve ofis masanızı daha eğlenceli hale getirecek fikirler için bir liste hazırladık.

1. Doğru ofis, verimli iş

Pozitif enerjiyi masamıza nasıl toplarız sorusuyla başlayalım. Etraftaki pozitif enerji çok daha rahat ve yaratıcı bir çalışma ortamına sahip olmamızı sağlar. Masanızın ve sandalyenizin doğru yerde olduğuna, konforlu bir çalışma ortamı yarattıklarına emin olun. Eğer ofisiniz gün ışığı alıyorsa, pencereyi arkanıza almayın, ona dönük oturun. Böylece hem dış dünyayla bağlantınız olacak hem de gün ışığı bilgisayar ekranınıza vurup parlatmayacak.

2. Eğlenceli takvim

Saatler günler çalışmayla geçiyor, toplantılar, son günler, planlar projelerle dolu takvimler arka arkaya eskitiliyor. Geçen zamanı dolu dolu değerlendirip, bakarken mutlu olacağınız bir takvime notlar almayı tercih edersiniz mutlaka. Bir masa ya da duvar takvimi edinip ofis ortamına tatlı bir hava katın.

3. Bitkinin enerjisi

Ofis ortamında yaşayan tek organizma siz olmayın. Diğer canlılardan da destek alın. Bitkiler hem ofis içinde farklı alanlarda hem de masa üstünde bitkilere mutlaka yer açın. Bakımı kolay küçük kaktüsler, hava temizlemeye yardımcı olacak farkı türlerdeki bitkileri mutlaka çalışma alanınızda tutun.

4. Duvar panosu

Arkadaşlar ve aile ile çekilmiş fotoğraflar, hayvan dostlarımızın fotoğrafları, sevdiğimiz kartpostallar, komik tatlı notlar… Gözünüzün önünde olmasından hoşlanacağınız her görseli duvarda bir panoda tutmak, ofisteki saatleri çok daha keyifli hale getirecek hem içten hem de dekoratif bir yöntem.

5. Aydınlatma o kadar önemli ki…

Genel olarak ofis aydınlatmalarının çok iç açıcı olduğu söylenemez. Çoğunlukla beyaz renkte, doğal ışık tonundan uzak, yorucu özelliklere sahip aydınlatmalarla döşeli ortam, çalışmak ve uzun saatler geçirmek için ideal değildir. Bu sebeple gün ışığı tonlarında ampül takılı olan, şık bir masa üstü ya da ayaklı aydınlatma edinmelisiniz.

6. Sıcak bir içeceğin iyi gelmeyeceği şey yok

Çalışma saatlerinde sıcak içecek, özellikle de kahve tüketimi oldukça yüksek. Bütün gün en yakınınızda bulunan bardak, kupa ve fincan sizi ve ruhunuzu yansıtsın istemez misiniz? Üzerine istediğiniz resmi ya da yazıyı bastırabilir, her yudumda gülümsemek ve iyi hissetmek için kendinize bir sebep yaratabilirsiniz.

7. Masaüstü düzenleyici

Masa üstündeki aksesuarları organize edecek masaüstü düzenleyici hem hayat kurtaran hem de şık bir ürün. Kalem, not kağıtları, ataç, zımba ve pek çok ufak aksesuarı içinde düzenli bir şekilde tutabilirsiniz.