Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Huzurlu uykuların vazgeçilmezi yataklarınız için nevresim takımı seçerken bazı detaylara öncelik vermelisiniz. Peki ama nedir bu detaylar? Nevresim takımı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri sizin için derledik… 

Rahat ve huzurlu bir uyku için yatak kadar yatak için kullanılan nevresim takımları da önemlidir. Her sabah mutlu ve huzurlu uyanmak kim istemez… Böyle huzurlu bir uykunun yolu da tarzınızı yansıttığınız yatak odalarından başlayabilir. Doğru yatak seçimi kadar doğru nevresim takımı da önemlidir. Nevresim takımı nedir ve ne kadar önemlidir? Yataklarınızı temiz tutması ve süslemesi dışında nevresim takımının kumaşı ve kalitesi de oldukça önem vermeniz gereken bir detaydır.

Nevresim takımları yatak odası dekorasyonuna katkı sağlamak konusunda oldukça önemli bir parçadır. Ancak nevresimler aynı zamanda uyku kalitenizi de etkiler. Bu sebeple nevresim takımı seçerken bazı detaylara dikkat etmelisiniz.

GittiGidiyor’dan nevresim takımı kampanyalarını inceleyerek zevkinize uygun modelleri almadan önce gelin birlikte nevresim takımı alırken nelere dikkat etmeniz gerekli onlara bakalım…

 Nevresim Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rahat bir uyku için nevresim takımı seçimi sırasında bazı detaylara öncelik vermelisiniz. Bunlardan ilki kumaş tipleridir. Seçtiğiniz ürünün daha uzun ömürlü olması için kumaş kalitesine göre tercih de bulunmalısınız. Uygun nevresim takımı arayışınız sırasında bu detayı göz ardı etmemelisiniz,

Nevresim takımı markalarında pamuk oranı ne kadar yüksek olursa yumuşaklığı ve sağlamlığı o kadar fazladır. Pamuklu nevresim takımları terletmez, kolay yıpranmaz, rahat ütülenebilir. Pamuk kumaşların yanı sıra son dönemlerde bambu kumaşlar da üretim bandına girmiş bulunmakta. Bambu kumaşlar da tıpkı pamuklular gibi hem yumuşak hem dayanıklı hem de kalitelidir. Yine çok sık kullanılan saten nevresim takımları da tercih edilebilecek modeller arasındadır. Pamuk saten kumaşlar 80 tel iplik dokuma ile hava geçirgenliği kazanır ve terletmez. Pamuk oranı da olduğundan kayma sorunu da ortadan kalkar.

Kaymaz ve terletmez nevresim takımı nevresim arayışınız sırasında önemli bir detaydır. Bu sebeple saten nevresim takımlarına da yönetebilirsiniz.

Kumaş özelliğinize karar verdikten sonra yatak ve yorgan ölçülerinizi bilmeniz gerekir. Battal boy yatağa çift kişilik ölçülerde yorgan kullanıyorsanız nevresim takımınız da çift kişilik ölçülerde olmalıdır. Ya da tam tersi bir durumda yine uygun nevresim takımı ölçüsüne karar vermelisiniz.

Dayanıklı ve uzun ömürlü nevresim takımı bütçeniz için öncelik vermeniz gereken bir diğer detaydır. Bunun için çevre dostu pamuk ranforce dokuma türünü tercih edebilirsiniz. Bu kumaştan üretilen nevresim modelleri hava geçirgenliği yüksek olması nedeniyle yaz aylarında da hayat kurtarır. Ev dekorasyonunda renklerin önemi malum…

Huzurlu bir uyku sonrası ferah bir ortama uyanmak için nevresim takımı seçerken renklere de dikkat etmelisiniz. Zevkinize göre klasik ve modern tarzlara uygun takımları seçerek ferah bir yatak odası yaratabilirsiniz.

Nevresim Takımı Modelleri 

Nevresim takımlarının yumuşak, çabuk kırışmayan ve yıkadıktan sonra ütü istemeyen bir kumaş yapısına sahip olması istenir. Özellikle bebek sahibiyseniz bebek nevresim takımları için bu detaylar önemlidir. Bebek nevresim takımı modellerini GittiGidiyor’dan inceleyerek bebeğinizi terletmeyecek ve yumuşak nevresimleri seçebilirsiniz.

Genç nevresim takımları arayışınız varsa yine yukarıda değindiğimiz detayları göz önünde bulundurarak çocuklarınızın sevdiği ve popüler çizgi film karakterleriyle tasarlanan modelleri tercih edebilirsiniz.

Dantel nevresim takımları da ilgi çeken modeller arasındadır. Dantel işlemeli modellerle yatak odanızda havalı bir görüntü yaratabilirsiniz. İyi bir kumaş kalitesine sahip kenarları romantik dantel detaylarına sahip takımlar sizi memnun ederken odanıza da hoş bir hava katar.

Eğer sürekli üşüyen bir yapınız varsa battaniyeli nevresim takımlarını da inceleyebilirsiniz. Bu takımlar seçtiğiniz nevresim takımına uygun renk ve desenlerdeki battaniye desteğiyle üretilir ve hem sizi yeniden battaniye arama telaşından kurtarır hem de nevresim takımınızla uyumlu olması sebebiyle çoklu kullanım sağlar. Aynı form pikeli nevresim takımları da yaz aylarında kurtarıcınız olabilir. Yazın pike kışın nevresim kullanabilmek için aynı yastık kılıfı ve çarşafla farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

Nevresim Takımı Satın Alırken Nevresim Takımı Ölçülerine Dikkat!

Nevresim takımı fiyatları seçeceğiniz takımın kumaş özelliğine göre değişir. Pamuk polyester takımlar daha uygun fiyatlı iken, pamuk satenler daha yüksek fiyatlarda olabilir. Gittigidiyor’dan nevresim takımı indirimlerini takip ederek aradığınız türde ve modelde nevresim takımını kolaylıkla alabilirsiniz. İndirimleri takip ederek yeni ev hediyesi olarak nevresim takımı da seçebilirsiniz. Ancak bu seçim sırasında daha önce de değindiğimiz ölçü detayını atlamamalısınız.

Konforlu ve rahat bir nevresim takımı tercih etmek, uyku kalitesinin artırılmasında büyük ölçüde etkilirken nevresim takımının kaymaması tam yerleşmesi ve ölçüsünün doğru olması oldukça önemlidir. Tek kişilik nevresim takımları ve çift kişilik nevresim takımları dışında battal boy king çeşitler de bulunur. Yatak ölçünüzü bildiğiniz sürece nevresim takımı ölçünüzü de bilirsiniz.

Eğer takımlarda lastikli çarşaf kullanmayı seviyorsanız tek kişilikte ölçü 90*200 cm olarak satılır. Fakat lastikli çarşaf kullanacağınız yatağın yüksekliği de burda önemli bir faktördür. Eğer yüksek bir yatağınız varsa biraz daha büyük ölçülerde çarşaf tercih etmelisiniz. Çift kişilik nevresim takımları 200*220 cm nevresim, 240*260 cm çarşaf ölçüsüne sahiptir. Yine lastikli bir çarşaf kullanmak istiyorsanız 160*200 santimdir. Çift kişilik lastikli çarşaf tercih ederken de yatak yüksekliğini hesaba katmayı unutmayın.

Birçok renk ve desen alternatifi bulunan nevresim takımlarında son zamanlarda en çok  siyah nevresim takımı tercih edilmekte. Siyahın sadeliğini ve asaletini yatak odasında da yaşamak isteyenler pamuk saten kumaştan üretilen modelleri inceleyebilirler geniş renk skalasına sahip modeller arasından bütçenize uygun nevresim takımlarını kolaylıkla seçerek rahat bir uyku için çekebilirsiniz.