Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik 7 Alet

Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En Pratik 7 Alet

750
main

Mutfakta boyutu küçük ama işlevi ve rolü büyük pratik aletlerden bahsetme zamanı. Onlar her mutfakta mutlaka bulunmalı. Mutfakta işleri kolaylaştıracak en pratik aletler listesine bir göz atın.

1. Pratik rende, dilimleme, doğrama


Yiyeceklerinizi istediğiniz şekil ve boyutlarda kesebilmek, ellerinizi ve etrafı olabildiğince az kirletmek ve zamandan kazanmak için çok parçalı bir dilimleme, doğrama aleti mutfağın olmazsa olmazı. Üstelik bu aletleri kullanarak minimum atık çıkaracaksınız emin olun.

2. Sebze-meyve soyacağı


Bıçakla çok daha zor yapıp zaman harcayacağınız, üstelik daha çok israf edeceğiniz yerde, iyi bir soyucu kullanın. Mutfaktaki gizli kahramanlardan biridir sebze meyve soyacağı.

3. Salata kurutucusu


Salata hazırlamak zahmetli bir iş. Önce çok iyi bir şekilde yeşillikleri temizlemek, olabilecek en temiz hale getirmek için suda bekletmeli ve uzunca yıkamalısınız. Bu süreçten sonra kolayca kurutmak için pratik salata kurtucusu ile işinizi kolaylaştırın. Böylece daha hızlı ve etkili sonuç almış olacaksınız.

4. Manuel meyve sıkacağı


Ekseriyetle elektronik sıkacakların tercih edildiği bir zaman diliminde neden elle çalışan bir alet tavsiye ettiğimizi açıklayalım; meyveden daha fazla su çıkartır, daha hızlı sonuç verir ve daha kolay temizlenir. Manuel meyve sıkacağı, prize bağlanma derdi olmadığı için istenen yerde kullanılır ve dilenirse dolaba kaldırılır.

5. Modern limon sıkacağı


Limon, çok sık ihtiyaç duyduğumuz bir besin. Sıkarken, çekirdekleriyle mümkün mertebe uğraşmamak, olabilecek en fazla suyu çıkarmak adına, vidalı limon sıkacağı, metal pense ya da vidalı sprey limon sıkacağı kullanabilirsiniz.

6. Sarımsak ezici


Sarımsak ezici, elinizi kokutmadan sarımsakları orantısız ezmeden ufalayabileceğiniz, minik ama faydası büyük bir alet.

7. Mini çırpıcı


Elektrikli ya da pilli mini bir çırpıcı ile hızlı bir şekilde süt köpürtebilir, yumurta çırpabilir, dilediğiniz sıvıları karıştırabilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar