Mutfak Dekorasyonunda 2019 Trendleri

Mutfak Dekorasyonunda 2019 Trendleri

Mutfak dekorasyonunda 2019 trendleri mutfakta yenilikler için bize yol gösterecek!

Evin kalbi mutfak, sunduğu fonksiyonlar sebebiyle, hem hijyenik, hem estetik hem de fonksiyonel olmalı. Büyük olması tercih sebebi olsa, eğer yeterli büyüklükte değilse de kullanım anlarının yerleşimi ve pratikliği ile aynı konforu sunabilir kullanıcısına. Hayatın en keyifli kısımlarından biri, yemek hazırlama ve yeme işleri için kullanılan mutfak, estetik özellikleriyle kullanıcısının gustosunu da yansıtır. Kişisel seçimlerle birlikte her sene değişen dekorasyon akımları ile mutfağınızı yenilemenin zamanı gelmedi mi? Bu konuda mutfak dekorasyonunda 2019 trendleri size yol gösterecek.

Renkler geri geliyor

Mutfakta renklerin bolca kullanıldığı dönemlerden geçmiştik daha önce. Özellikle 1960 ve 70’li yıllarda, sarı ve hardal, yeşil ve kırmızı tonlarının ağırlıklı kullanıldığı mutfaklar oldu hayatımızda. Fakat hatırı sayılır bir süredir, mutfaklar sakin tonlara, tek rengin hakim olduğu bir dekorasyona, açık bej ve beyazlara, grilere bürünmüş durumda. 2019 yılı ise yanında bu tekdüzeliği kıracak pek çok trendle geldi. Bu sezon mutfaklar renkleniyor, özellikle canlı renklerle, kontrast kullanımlar öne çıkıyor. Renklerle iş birliğine, duvar renginizi farklı bir renk boya ile değiştirerek başlayabilirsiniz. Ya da renkli bir duvar kağıdı ile duvarlarınızı kaplayabilirsiniz.

Seramiklerde değişim

Beyaz mutfakların saltanatı sona ererken, çok büyük masraflara girmeden de değişiklikler yapabilirsiniz. Tezgah üstü seramik bölümünde, renkli seramiklerle değişikliğe gidebilirsiniz. Dokulu ve desenli ya da renkli seramik kaplama işlemi ile 2019 mutfak dekorasyon trendlerine uyum sağlayabilirsiniz.

Pratik çözümlerle renk değişimi

2019 trendlerindeki canlı renkler kuralı, dolap kapaklarında da değişiklik yaparak uygulayabileceğiniz bir değişim. Yapışkanlı folyo kullanarak, farklı renklerle mutfağınızı bambaşka bir stile kavuşturabilirsiniz.

Otantik dokunuş

Mutfağa doğa, tam anlamıyla geri dönüyor. Plastik ya da metal parçalar yerini tamamen ağaç mobilyalar ve aksesuarlara bırakıyor. Böylece mutfaklar daha sıcak bir havaya kavuşuyor ve otantik stile doğru ilerliyor.

İddialı aksesuarlar

Altın ve bakır asla hayatlarımızdan çıkmayacak gibi gözüküyor. Bu tonlarda aydınlatmalar, dolap kapakları için kulplar ve hatta bataryalar bu sezon mutfak trendlerinin önemli maddelerinden.

Rustik hava

Rustik havaya sahip mutfaklar bu sezonun gözdesi. Bir çiftlik evini andıran ortam, rustik beyaz eşyalar, doğal dokular, 2019 mutfak trendlerinin bir başka iddialı seçeceği.