Kusursuz Bir Piknik İçin A’dan Z’ye Tüyolar

Kusursuz Bir Piknik İçin A’dan Z’ye Tüyolar

1207

Havaların ideal bir piknik ortamına izin verdiği şu günlerin tadını çıkarmadan önce yazımıza göz atın!

Piknik mevsimi açıldı, gönüller hep açık havada vakit geçirmek, eğlenmek ve rahatlamak istiyor. Keyifli ve kusursuz bir piknik için evden hazırlıklı çıkmalı, her türlü hava koşulu ve ihtimaller için önlem almalısınız. Size vereceğimiz kusursuz bir piknik keyfi için tüyolar burada.

Olmazsa olmazlar

Evden çıkmadan önce gideceğiniz piknik alanının özellikleri ve orada ne kadar zaman geçireceğiniz düşünmeniz gereken en önemli iki şey. Yeteri kadar yiyecek ve içecek, hava sıcaklığı veya serinliği için yedek kıyafet almanız gerekecektir. Üzerinize örtmek için ekstra örtü de alabilirsiniz.

Hazırlanırken

Piknik sepetinizi hazırlarken ihtiyaç sırasını düşünürseniz işiniz kolaylaşır. En son ihtiyaç duyacaklarınızı ilk yerleştirin ki ilk kullanacaklarınız elinizin altında olsun. Sıcak yemekleri ve içecekleri yan yana, soğuk yiyecek ve içecekleri de ayrı bir bölümde yan yana yerleştirin. Böylece her malzemenin ideal ısısı uzun ömürlü olacaktır. Ağır yemekler yerine bol çeşit ve hafif şeyler alın yanınıza.

Yemeklerden ayrı oturun

Yemekleriniz için ayrı bir örtü, oturmak için ayrı bir piknik örtüsü almanızda fayda var. Böylece hem rahatça oturur ya da uzanırsınız, yemeklerin dağılma ve dökülme ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Sürekli olarak yemek kokusuyla oturmamak da ayrıca bir avantaj.

Hem güneş hem de gölge

Ağaçlıklı bir yerde piknik yapacaksanız hem güneş gören hem de ağacın gölgesinin denk geldiği bölgeleri tercih edin. Böylece dilediğinizde güneşte dilediğinizde gölgede vakit geçirme şansınız olacak. Yemeklerinizi de gölge bir yerde tutmanız faydalı olacaktır. Birbirine yakın iki ağaç bulup hamak keyfi de yapabilirsiniz bu da aklınızda olsun.

Piknik mobilyaları

Yerde oturmak ya da uzanmak her zaman konforlu olmayabilir. Katlanabilir sandalye ve kamp sandalyeleri, katlanır masa bu noktada imdadınıza yetişiyor. Hatta ufak bir çadır bile götürebilirsiniz yanınızda. Şekerleme yapmak isteyen için ev konforunda bir seçenek olur çadır.

Oyunsuz olmaz

Yanınıza mutlaka oyunlar alın. Frizbi, top, raketler, uçurtma pikniğin olmazsa olmazları. Yanınıza bir şey alamadıysanız da üzülmeyin, malzeme ihtiyacı olmadan da oyun oynanabilir. Mesela; sessiz sinema…

Piknik müziği

Müzik için de alternatifler yaratmalı. Belki pilli bir radyo ya da pilli bir pikap ile nostalji yapılabilir. Taşınabilir hoparlör ile telefonunuzdan bağlantı yaparak da istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Etrafınızdakileri rahatsız etmemek koşuluyla tabii.