Küçük Balkonlar İçin Büyük Fikirler

Küçük Balkonlar İçin Büyük Fikirler

924

Hazır havalar sıcacıkken, küçük balkonlar için büyük fikirleri uygulamanın tam zamanı. İşte karşınızda tüyolar!

Balkonlar küçükse hayaller ve fikirler büyük! Seçeceğiniz parçalar ve stil ile, alanı doğru kullanarak küçük bir balkonda harikalar yaratabilirsiniz. Açık havana tadını çıkarmak ve yaşam alanımızda farklı bir nefes almamızı sağlayacak balkon fikirleri listemiz hazır, göreve başlayalım. Küçük balkonlar için büyük fikirler hazır.

Oturma bölümü

Alan ölülerinizi çıkarak işe başlayın. Doğru planlama yapmak adına bu ilk adım çok önemli. Eğer dikdörtgen formda bir balkonunuz varsa, kısa kenara küçük bir oturma planlayın ve önünde de ufak bir sehpa yerleştirin. Oturacağınız tarafı manzaranıza göre kurgulamanız faydalı olacaktır. Konforlu bir parça seçin, yastıklarla hareketlendirin. Küçük balkonunuzda büyük keyif yapın.

Uzanma koltuğu ya da yatak

Küçük bir yatak ya da uzanma koltuğu da hiç fena bir fikir değil. Kolayca haraket ettirilebilecek yan sehpa, iç içe geçen sehpalar da işinize yarayacaktır. Rahatlamak ve güzel havaların tadını çıkarmak için balkonunuz hazır.

Zeminde oyunlar

Tıpkı giysilerimizde olduğu gibi, bazı desenler daha geniş ya da dar gösterme özelliklerine sahiptir. Bu sebeple örneğin çizgili bir halı ya da kilim, alanı olduğundan daha geniş gösterecektir. Sade ve geometrik desenler ve açık tonlar da öyle.

Alanı dikey kullanmak

Alanı dikey olarak kullanmak mutlaka büyük bir avantaj sağlar. Duvara asılacak aksesuarlar, raflar, bitkiler, alanı dikey olarak kullandığınızda size zeminde yer kazandırır.

Modüler mobilyalar

Modüler mobilyalar tercih edebilirsiniz. Duvara monte dilen açılır-kapanır yemek masası, katlanan sandalyeler, depolu oturma grubu gibi parçalar kesinlikle küçük bir balkonda mucizeler yaratabilir.

Balkon demirlerinden faydalananın

Balkon demirlerine portatif masa, ve saksılar asabilirsiniz. Balkon demirlerine yerleştirilmiş masa sayesinde manzaraya bakarak bir şeyler yiyip içebilmek balkon keyfinize keyif katacaktır.

Tavanda asılacak aksesuarlar

Tavandan asılacak parçaları da muhakkak kullanın. Saksılar, rüzgar çanı ve hatta serinlemek adına tavan pervanesi gibi parçalarla balkona hareket katın.