Kendin Yap: Kediler İçin Açık Hava Oyun Mobilyaları

Kendin Yap: Kediler İçin Açık Hava Oyun Mobilyaları

main

Evin küçük yaramazları kediler de bizimle birlikte güzel havanın tadını çıkarmalı. Onları dışarı çıktığında oyalayacak ve eğlendirecek, eğitecek güvenli mobilyaları kendi ellerimizle tasarlayalım.

Minik ağaç evler

Fotoğraflar: Thetiger-club.com

Bahçede bulunan ağaçlara kediler için küçük ahşap evler yerleştirerek işe başlayabilirsiniz. Kediler tırmanmaktan, kapalı kutular içinde uyumaktan çok hoşlanırlar. Ağaç dallarından renkli ipler sarkıtabilir, dalların bazı bölümlerine tırmalamaları için ipler sarabilirsiniz.

Basamaklarla egzersiz zamanı

Fotoğraf: Thetiger-club.com

Bahçe ya da balkon duvarına, tek tek raflar yerleştirerek kedi için basamaklı bir parkur hazırlayabilirsiniz. Ya da bir plakayı eğimli bir şekilde yerleştirip hız kesecek çıtalar çakabilirsiniz üzerine. İki sütun tahta arasına da basamaklar tasarlayabilirsiniz. Alanın uygunluğuna göre seçim sizin.

Bunu da okuyun: Sokaktaki Köpekler İçin Hazırlayabileceğiniz 5 Yuva
Sokak köpeklerinin bizim yardımımıza ihtiyaçları var ve bununla ilgili yapılabilecekler listesi oldukça uzun. İşe, onları koruyacak ve rahat ettirecek bir yuva hazırlayarak başlayabiliriz. Hem de oldukça kolay ve yaratıcı yöntemlerle.

Oyun kafesi

Evden bir çıkış yolu planlayarak hem açık havada olacağı hem de evden uzaklaşmayacağı bir seçeneğimiz var. Bir oyun kafesi inşa etmek. İçinde tırmanma kuleleri, ağaç dalları, tırmalama plakaları ve dallardan sallanan kedi oyuncakları olursa kedinizden büyük sevgi mırlamaları garanti.

Macera tüpleri

Fotoğraf: iheartcats.com

Yine tel kafesler kullanarak kedi için oyun tünelleri tasarlayın. İster evin dış duvarlarına çevreleyin ve evden küçük pencereler açarak tüplere çıkışını organize edin, isterseniz tüpleri bahçe ve balkon duvarlarında gezdirin. Siz onu her an göremeseniz de güvende olduğunu ve keyfinin yerinde olduğunu bileceksiniz böylece.

Paletler yine gündemde

Fotoğraf: Maxitendance.com

Ahşap paletleri kullanacak çok katlı bir oyun alanı yapın. Her bir parçayı canlı renklere boyamak kediniz için olmasa da sizin gözünüz için ayrı bir keyif. O oyun alanının tadını çıkaracak.

Hem oyun hem uyku

Fotoğraf: Digsdigs.com

Ağaçlardan ya da balkon tavanından sarkıtacağınız sepette sallanmaktan çok keyif alır kediler. Sepetlerin içine sevdikleri oyuncakları yerleştirmeyi de unutmayın.