Kendin Yap: Bahçe Düğünleri İçin Dekoratif Fikirler

Kendin Yap: Bahçe Düğünleri İçin Dekoratif Fikirler

main

Kendi ellerinizle hazırlayacağınız birbirinden yaratıcı detaylara sahip bir bahçe düğünü hayal edin. Sizin için bir araya getirdiğimiz bu detaylardan ilham alın ve bu hayalinizi gerçekleştirin!

Havanın müsait olduğu mevsimde, hem de tamamen kendi zevkinize göre, kendi becerileriniz ve çabanızla bir bahçe düğünü yapmak istemez misiniz? Ömür boyu hatırlanacak o gün için sevdiklerinizi en özel tasarımlarla ağırlayıp, bu mutlu gününüzde açık havanın tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Rüya gibi bir fon


Fotoğraf: Weddingforward.com

Sonsuza dek bir arada olma sözünüzü verirken fonda olacak şey bahçe düğününüzün en önemli seçimlerinden biri. Eski bir kapıyı süsleyerek ya da ahşap paletler kullanarak istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Pratik çözüm


Fotoğraf: Weddingforward.com

Ahşap fıçı ya da varillerin üzerine yerleştireceğiniz plakalar sayesinde hem yemek hem de içecek standınız kullanıma hazır olacak.

Oturma düzeni


Fotoğraf: Elegantweddinginvites.com

Oturma düzeni için uzun masalar hazırlayabilir ya da bistro masalar kullanabilirsiniz. Fıçı, bistro yapmak için harika bir seçenek. Masa olarak da ahşap paletleri kullanabilirsiniz.

En keyifli karşılama

Karşılama için bahçe girişinde bir şövale ile kendi tasarladığınız bir pano ya da kara tahta kullanın. Dilediğiniz gibi yazın ve süsleyin.

Açık hava için konuklarınızı düşünün

Fotoğraf: Boards.weddingbee.com

Bahçede, güneşin altında serinleme ihtiyacı hissedecek konuklarınız için el yapımı kağıt yelpazeler hazırlayabilirsiniz. Üzerini istediğiniz gibi süsleyin. Belki de davetiyelerinizi düğünde de yelpaze olarak kullanılabilecek şekilde tasarlarsınız.

Ampül ormanı

Şeffaf ampülleri suyla doldurup çiçekler ekleyerek ağaç dallarından sarkıtın. Çiçekleri farklı yüksekliklerden sarkıtarak renkli ve minik bir çiçek ormanı yaratabilirsiniz.

Taze mevsim çiçekleri


Masa ve bistrolar için ahşap kutular içinde çiçek aranjmanları hazırlayın. Taze mevsim çiçeklerinden derleyeceğiniz aranjmanlar için kullanacağınız ahşap kutuların etrafını kurdela ve iplerle çevirebilirsiniz.

Su ihtiyacı

Havanın sıcaklığında sıvı ihtiyacı yüksek olacak misafirlerinizi her an düşünmelisiniz. Oturma bölümünün yanında mutlaka buz dolu kovalar içinde su şişeleri bulundurun.

Eğlenirken rahat olmak önemli

Eğlencenin doruğa çıkacağı anlar için şık ayakkabılar, topuklar oldukça zorlayıcı olacaktır bahçe için. Misafirleriniz için birer parmak arası terlik servis edin ve eğlencenize acı çekmeden devam edin.