Kediler İçin Yatak Önerileri

Kediler İçin Yatak Önerileri

4258
main

Sevimli dostlarınızın ev keyiflerinin önemli bir parçası olan kedi yatağı seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Siz farkında olun ya da olmayın, kabul edin ya da etmeyin, evin gerçek sahibi aslında kediniz. O, sizden daha uzun saatler evin tadını çıkarır, her köşesini sizden çok daha iyi bilir, dilediği yerde dilediği kadar vakit geçirir. Genellikle de en güzel keyif köşelerini onlar bilir. Her ne kadar sizin yatağınız da dahil olmak üzere diledikleri yerde küçük şekerlemeler yapsalar da, kendilerine ait bir yatak onlar için büyük bir mutluluktur.

Sıcak ve rahat

Kediler sıcak ortamları ve yüzeyleri, yumuşak dokuları çok severler. Onun için seçtiğiniz yatağın bu özelliklere sahip olması şart. Kedi yatağı yumuşacık olmalıdır.

Geleceği de düşünün

Kedinizin ne kadar büyüyeceğini ya da kilo alacağını önceden kestirmek imkânsız. Bu sebeple uzun süre tadını çıkarabileceği büyük bir kedi yatağı tercih edin. Kediler evdeki değişikliklerden ve genel olarak değişikliklerden çok hoşlanmazlar.

Kapalı yerlerin cazibesi

Kedilerin kapalı kutulara hayranlığı tartışılmaz. Aslına bakarsanız gizli ve kuytu, kapalı ne varsa seviyorlar da diyebiliriz. Bir örtünün altına girmekten, bir vazo ya da kutunun içine sığmaya çalışmaktan büyük zevk alırlar. Yanları yüksek, üstü kapalı ya da kapılı bir kedi yatağı inanın onlar tarafından mutlu mırıltılarla karşılanacaktır.

Askılı modeller

İzlemek, gözlemlemek kedinin bir günlük işinin neredeyse hepsini kapsıyor. Pencereye asılan bir kedi yatağı ya da kalorifere asılı duran sıcak bir yatak kediler için harika seçimler.

Bunu da okuyun: Kendin Yap: Kediler İçin Açık Hava Oyun Mobilyaları

Evin küçük yaramazları kediler de bizimle birlikte güzel havanın tadını çıkarmalı. Onları dışarı çıktığında oyalayacak ve eğlendirecek, eğitecek güvenli mobilyaları kendi ellerimizle tasarlayalım.

Hem keyif hem eğitim

Tırmalama standlı kedi yatağı, buna dersiniz? Oyun ve uyku keyfiniz bir araya toplayıp yerden kazanabilirsiniz. Kediniz de bu pratik yöntemden memnun olacaktır.

Biraz farklılık iyidir

Belki de biraz daha farklı modeller tercih edebilirsiniz. Çadırlı yatak, insan yatağı şeklinde düz ve şık bir yatak ya da hayvan figürlü bir yatak… Tercih sizin.